Mass Effect 3’ü 8K Çözünürlükte Denemeyin! Mass Effect 3’ü 8K Çözünürlükte Denemeyin!
Mass Effect 3 çok güzel grafikleri olan bir oyun ama 8K çözünürlük de biraz fazlaymış. Reddit kullanıcısı DarkLiberator, gönderdiği bir mesajda Mass Effect 3’ün... Mass Effect 3’ü 8K Çözünürlükte Denemeyin!

Mass Effect 3 çok güzel grafikleri olan bir oyun ama 8K çözünürlük de biraz fazlaymış.

Reddit kullanıcısı DarkLiberator, gönderdiği bir mesajda Mass Effect 3’ün 8K çözünürlükte bir ekran görüntüsünü yollamış. 8K çözünürlük ne kadar büyüklükte diye düşünüyorsanız, şöyle söyleyelim, şu anda bilgisayarlardaki oyunların çözünürlükleri Full HD diye de isimlendirilen 1920×1080 piksel büyüklüğünde. Bu ekran görüntüsü ise 7680×4320 piksel çözünürlükte, yani 16 katı büyük.

DarkLiberator’un verdiği bilgiye göre, 8K çözünürlüğe çıkınca oyun tamamen oynanamaz hale geliyor. Her ne kadar kuvvetli bir bilgisayarınız olursa olsun, şu anda 8K çözünürlükte saniyede 30 kare hızda oyun oynatabilecek bir grafik kartı zaten mevcut değil.

Size örnek olarak yukarı kapaktaki imajın 8K versiyonunu görmeniz için link verelim, buraya tıklayıp 7680×4320 piksel çözünürlükte görebilirsiniz. İmajın en altındaki minik diyalog seçici çemberi görebiliyor musunuz?

Ayrıca DarkLiberator’un çektiği tüm 8K ekran görüntülerini kendi Flicker galerisinde bulabilirsiniz, bu linke tıklamanız yeterli.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.