Mass Effect: Andromeda Hakkında Yeni Bilgiler Mass Effect: Andromeda Hakkında Yeni Bilgiler
BioWare'in geliştirmekte olduğu yeni Mass Effect Andromeda hakkında yeni bilgiler geldi. Mass Effect: Andromeda Hakkında Yeni Bilgiler

BioWare’in geliştirmekte olduğu yeni Mass Effect: Andromeda hakkında yeni bilgiler geldi. 

Yeni oyunda gezegenlerin yanı sıra ‘hub’ denen bir düzineden fazla bölge de yer alacak. Citadel’i andıran bir uzay istasyonu olan Nexus ve cyberpunk tarzı kalabalık bir bölge olan Kadala bunlardan ikisi. Ayrıca yapımcılar yeni Mass Effect oyununun daha iyimser bir hikayeye sahip olacağını söylüyorlar. Artık oyunda karşımızda tek bir büyük düşman olmayacakmış. Keşif ögelerini daha ön plana çıkarmak isteyen geliştiriciler hikayeyi ve rakiplerimizi de buna göre tasarlıyor. 

Öte yandan keşfettiğimiz yeni gezegenlerde düşman base’leri bulunacak ve karşımıza çıkacak olan çeşitli düşmanlar tercihe bağlı olarak zorlaşabilecek. Keşfedilen yeni bölgelerde bulduklarımız crafting imkanlarımızı genişletecek. Bulmaca çözerek girebileceğimiz sığınaklar ise oyuncuları cezbedecek yeniliklerden. BioWare’e göre oyunda bulunan her gezegenin arka plan hikayesi ve ayrıntılar çok önemli. Bu konuda yine kendilerinin geliştirdiği Dragon Age Inquisition’dan dersler çıkardıklarını ve ayrıca The Witcher gibi diğer oyunları da incelediklerini söylüyorlar.

Mass Effect Andromeda'dan yana beklentilerimiz yüksek.

Mass Effect: Andromeda’dan yana beklentilerimiz yüksek.

Bununla beraber yan görevler ‘anlamlı’ olacak ve oyunda Mass Effect 2’deki gibi Loyalty Mission’ları da bulunacak. Yapımcı Michael Gamble’ın aktardığına göre oyundaki ekip arkadaşlarımız ve onlarla alakalı görevler kendileri için çok önemli yan hikaye fırsatları doğuruyor. Gamble, “Oyunun hikayesinde hayatta kalmak çok önemli ve bu görevlerle kesinlikle buna odaklanacağız,” diyor. Öte yandan Andromeda’da biz vardığımızda halihazırda devam eden ve engelleyemeyeceğiz birtakım olaylar da olacak. 

Diyaloglarda Interrupt özelliğinin de yeniden bulunacağı Mass Effect: Andromeda 21 Mart 2017’de PC, PS4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek. 

Kaynak: PC Gamer UK

EA’in Mass Effect: Andromeda İçin Beklentisi Yüksek