Mass Effect Andromeda’nın Çıkış Tarihi Belli Oldu Mass Effect Andromeda’nın Çıkış Tarihi Belli Oldu
Bioware'in sevilen bilim-kurgu/RPG serisi Mass Effect'in çıkacak son oyunu Mass Effect Andromeda için çıkış tarihi belli oldu. Mass Effect Andromeda’nın Çıkış Tarihi Belli Oldu

Uzun süredir Bioware‘in son bilim-kurgu/RPG oyunu Mass Effect Andromeda‘nın çıkış tarihinin açıklanmasını bekliyoruz. Serinin adına düzenlenen N7 gününde bile oyunun çıkış tarihini duyamadık. EA ve Bioware sonunda serinin son oyunu için çıkış tarihi verdi. 

Andromeda, Kuzey Amerika’da 21 Mart 2017 tarihinde çıkışını gerçekleştiriyor. Merakla beklenen oyun Avrupa’da da 23 Mart 2017 yılında RPG sevenlerle buluşacak.

Bioware’in genel müdürü Aaryn Flynn, konu hakkında şu açıklamayı yaptı: “Oyunu tamamlamaya odaklandığımız dönemdeki sabrınız için minnettarız.”

Flynn, oyun geliştirmedeki en büyük yapı taşları, “Holiday build”i de şu şekilde açıkladı: “Tatil zamanında, Bioware çalışanları oyunun bir kopyasını evinde götürür ve oynayabildikleri kadar oynarlar. Biz buna “holiday build” diyoruz. Mass Effect’in ilk oyununa kadar bir gelenektir bu. Tatil dönüşü, stüdyo çalışanlarımızdan gelen tepkiler çok iyiydi. Beş yılın ardından, yeni bir Mass Effect deneyimini size getirmekten birkaç ay uzaklıktayız. Daha derin, daha zengin ve keşfedilmeye hazır. Serinin geldiği yeri görmeniz için çok heyecanlıyız. Umarım beklediğinize değer.”

Oyun için CES 2017‘de yayınlanan Nvidia GeForce özel oynanış fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Mass Effect Andromeda çıkışını PC, PS4 ve Xbox One konsolları için gerçekleştirecek.

Yüksek Kapasiteli USB Flash Belleği Kingston’dan