Mass Effect Yazarı Drew Karpyshyn BioWare’den Ayrıldı Mass Effect Yazarı Drew Karpyshyn BioWare’den Ayrıldı
Uzun yıllardır BioWare bünyesinde bulunan ve Mass Effect serisi ile Star Wars: The Old Republic gibi oyunlarda baş yazarlık yapan Drew Karpyshyn stüdyodan ayrıldığını... Mass Effect Yazarı Drew Karpyshyn BioWare’den Ayrıldı

Uzun yıllardır BioWare bünyesinde bulunan ve Mass Effect serisi ile Star Wars: The Old Republic gibi oyunlarda baş yazarlık yapan Drew Karpyshyn stüdyodan ayrıldığını açıkladı.

Karpyshyn bundan sonra kendi çalışmalarına daha çok odaklanmak istediği için bu kararı aldığını söyledi. Ayrıca önümüzdeki süreçte bağımsız oyun çalışmalarında da emek vermeye devam edeceğini açıkladı. Karpyshyn’in belirttiğine göre çalışmaları arasında bir de grafik roman bulunuyor.

Yazar, aslında daha önce de benzer gerekçelerle BioWare’den ayrılmıştı ancak 2015 yılında dönerek stüdyonun yeni oyunu Anthem üzerinde çalışmaya başlamıştı. Tabii Anthem bundan çok sonra duyuruldu. Karpyshyn’in söylediklerine göre BioWare’deki çalışma ortamı son derece tutkulu ve bütün çalışanların yaratım sürecine çok kuvvetli şekilde dahil olması gerekiyor. Bu da çalışmayı bazen ‘yorucu’ hâle getirebiliyormuş anlaşılan. Karpyshyn tabii ki açıklamasında Anthem’e dair herhangi bir bilgi vermiyor.

Birçok Star Wars romanı yazan Drew Karpyshyn ayrıca Mass Effect serisi için de çeşitli romanlar kaleme almıştı. Yazarın BioWare’de hikâyelerine katkı sunduğu oyunlar arasında Mass Effect serisi ile Star Wars oyunlarının yanı sıra Jade Empire ile Neverwinter Nights ve Baldur’s Gate de göze çarpıyor.

BioWare’in Geliştirdiği Anthem 2019 Yılına Ertelendi