Master of Orion’a Yeni Güncelleme Master of Orion’a Yeni Güncelleme
Master of Orion, Erken Erişim sürecinin sonuna yaklaşırken, WG Labs oyuna bir dizi yenilik geldiğini açıkladı. Detaylar haberimizde. Master of Orion’a Yeni Güncelleme

Master of Orion, Erken Erişim sürecinin sonuna yaklaşırken, WG Labs oyuna bir dizi yenilik geldiğini açıkladı.

Gelen yenilikler arasında daha da gelişmiş yapay zekanın yanı sıra iyileştirilmiş oyun dengeleri ve kullanıcı deneyimi (UX) unsurları bulunuyor. Geliştiriciler her gün kullanıcılardan aldıkları yorumlarla oyunu şekillendirmeye devam ettiklerini belirliyorlar.

Erken Erişim sürecinin bu fazında oyun dengeleri üzerinde büyük zaman harcandı ve oyuncuların galaksiye yayılırken daha gerçekçi bir hız ve akışta ilerlemeleri hedeflendi. Gelen değişiklikler oyuncu kararlarını çok daha anlamlı ve etkin hale getirirken, oyunun gidişatına renkli dinamikler katarak yapılan seçimlerin uzun vadede kritik bir hal almasına yol açıyorlar.

Geliştiriciler bu sürümde ırklara özel karakteristik özelliklerin yenilendiğini belirtmekte. Ayrıca gezegen kaynak sistemi ve nüfus artışı mekanikleri, Master of Orion II’den esinlenerek (ve oyunculardan gelen istek üzerine ırkların yaratıcı ve yaratıcı olmayan özellikleri de eklenerek) yeniden düzenlendi.

Komutanları bekleyen bir diğer yenilik de gezegen biyom yelpazesinin genişletilmesi ve buna paralel olarak gezegenlerin yapısından maksimum yararlanabilmek için izlenecek yolların çeşitlenmesi. İmparatorluğunuzun hızla gelişmesi ve düşmanlarınızı alt etmesini istiyorsanız, gezegenlerinizi nasıl geliştireceğiniz konusundaki stratejinizi iyi belirlemeniz gerekiyor. Ayrıca oyuna yeni eklenen galaksi çeşidi oyunculara yeni keşif fırsatları sunuyor.

fragtist Master of Orion

Şayet henüz almadıysanız, oyunun Koleksiyon Sürümü’nün Steam ve GoG.com’da yaz indirimleri kapsamında iki hafta boyunca %30 indirimde olduğunu hatırlatalım.

Oyunun Koleksiyon Sürümünü aşağıdaki sitelerden edinebilirsiniz:

 Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.