Master of Orion’ın Çıkış Tarihi Belli Oldu Master of Orion’ın Çıkış Tarihi Belli Oldu
WG Labs, bugün yaptığı bir açıklamayla Master of Orion'ın çıkış tarihini açıkladı. Detaylar için haberimizi okuyun. Master of Orion’ın Çıkış Tarihi Belli Oldu

Galaksi üzerinde hâkimiyet kurmak için savaşan farklı ırkların hikayesine dahil olduğumuz Master of Orion, hem yeni nesil oyunculara hem de orijinal oyunun hayranlarına hitap edecek şekilde geliştirildi. Oyunculardan gelen geribildirimlerin kilit rol oynadığı ve Koleksiyon Sürümünü alanların dâhil olduğu Erken Erişim sürecinin ardından WG Labs, sıra tabanlı strateji türünün atalarından sayılan Master of Orion’ı artık tüm oyuncuların beğenisine sunmaya hazır.

Bonus olarak Master of Orion’ı alanlar, 1997 yapımı gerçek zamanlı strateji klasiği Total Annihilation’a ücretsiz sahip olacaklar. Chris Taylor ve Ron Gilbert tarafından tasarlanan bu oyuna erişmek için Master of Orion’u mevcut ya da yeni Wargaming.net hesabınıza bağlayın. Daha sonra oyunun ana menüsündeki Seçenekler sekmesinde yer alan Wargaming.net Hesabı üzerinden ulaşabileceğiniz önergeleri izleyin.

Master of Orion serisi ilk kez 1990’ların ortalarında oyuncularla buluştu ve 4X adı verilen, harita keşfetme, sınır genişletme, kaynak ele geçirme ve düşman yok etmeye dayalı strateji oyunlarının standartlarını belirlemesiyle olarak tarihe geçti. WG Labs, Master of Orion’u geliştirirken orijinal oyunun en iyi özellikleri ile günümüzün oynanış dinamiklerini birleştirmeyi hedefledi. Oyunda orijinal seride yer alan 10 ırk, bilim kurgu ve video oyunlarından tanıyacağınız Mark Hamill (Star Wars, Joker), Robert Englund (Freddy Krueger), Michael Dorn (Star Trek: Next Generation) ve Alan Tudyk (Firefly) gibi ünlü isimler tarafından seslendiriliyor. AAA grafiklerle oluşturulan gerçek zamanlı taktiksel savaşları izlerken nefesiniz kesilecek. Başarıya ulaşmak için birçok yolun olduğu oyunda galaksiyi ele geçirmeye ve Orion’u keşfetmeye hazır mısınız?

25 Ağustos itibariyle çıkacak olan Master of Orion standart sürümünün yanı sıra Koleksiyon Sürümü de halen satışta. Oyunun dijital eskizlerinin bulunduğu Artbook, Master of Orion I, II & III, oyun müziği albümü, gemilerinizi dilerseniz modern bir arayüzde retro piksellerle oynamanızı sağlayan retro modu ve bu sürüme özel Terran ırkıyla Koleksiyon Sürümü’nü Steam ve GOG.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Master of Orion’a Yeni GüncellemeCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.