MediaTek’ten 5G Uyumlu Yonga Seti: Helio M70 MediaTek’ten 5G Uyumlu Yonga Seti: Helio M70
MediaTek, 5G uyumlu Helio M70 5G serisi yonga setinin tanıtımını yaptı. Ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz. MediaTek’ten 5G Uyumlu Yonga Seti: Helio M70

MediaTek, 5G uyumlu Helio M70 5G serisi yonga setinin tanıtımını yaptı. Ürün, gelişmiş özellikleriyle farklı bağlantı teknolojilerini destekleyen bir multimode modem sunuyor. MediaTek’in 2019 itibarıyla cihazlarda yerini alacak olan yeni işlemcisinin, 5G uyumlu cihaz pazarına yeni bir momentum sağlaması bekleniyor.

5G yonga seti

Multimode özellikli yonga seti Helio M70, bünyesindeki ağ mimarisi sayesinde Alt-6 GHz spektrum bandında çalışmasının yanı sıra 2G/3G/4G/5G teknolojilerini de destekliyor. MediaTek’in yeni nesil modemi, aynı zamanda 5Gbps veri hızı ile 3GPP Rel-15‘in yeni özelliklerine uygun olarak tasarlandı. Helio M70’in LTE ve 5G çift bağlantısını da destekleyen multimode özelliği, 5G bağlantının mevcut olmadığı yerlerd, 4G/3G/2G bağlantı hızlarıyla uyum sağlıyor.

Şirketin, yeni nesil teknolojilerin yaygınlaşması yönündeki azmini vurgulayan MediaTek Kablosuz İletişim İş Birimi Genel Müdürü TL Lee, şunları söyledi: “5G baseband uyumlu ilk yonga seti MediaTek Helio M70’in ticarileşmesi, tüketicilerin eksiksiz bir 5G deneyimi yaşaması demek. 5G ve yapay zeka, gelecekte de endüstrinin büyüme motorları olmaya devam edecek. Mobil telefonlar ve akıllı yaşam cihazları, tüketicilere benzersiz deneyimler sunacak.”

Qualcomm’dan Dünyanın 5G Uyumlu İlk İşlemcisi: Snapdragon 855