Metro Exodus Epic Games Store’a Özel Olacak Metro Exodus Epic Games Store’a Özel Olacak
Çıkışı heyecanla beklenen Metro Exodus oyununun Epic Games Store'a özel olacağı ve sadece bu platformda satılacağı duyuruldu. Metro Exodus Epic Games Store’a Özel Olacak

Çıkışı heyecanla beklenen Metro Exodus oyununun Epic Games Store’a özel olacağı ve sadece bu platformda satılacağı duyuruldu.

Diğer Metro oyunları sırada

4A Games tarafından geliştirilen ve Deep Silver’ın yayıncılığını yaptığı Metro Exodus, kıyamet sonrası bir dünyada, Moskova’da geçiyor. Oyun, oyuncuları nükleer felaket sonucu harap olmuş Moskova’ya ek olarak Rusya’nın diğer bölgelerinde etkileyici bir serüvene çıkarmayı hedefliyor.

Şu an ön siparişle alınabilen oyunun Avrupa fiyatı 49.99 euro olurken, ülkemizde ise 309TL’den satışa sunuldu. Oyunun hem standart hem de Gold sürümleri mağazada olacak. Ayrıca yapılan açıklamaya göre serinin önceki oyunları olan Metro 2033 Redux ve Metro Last Light Redux da ilerleyen dönemde Epic Games Store’daki yerini alacak.

Epic, geçtiğimiz haftalarda yaptığı başka bir açıklamayla merakla beklenen The Division 2 de dâhil olmak üzere Ubisoft oyunlarının da Epic Games Store üzerinden satılacağını duyurmuştu.

Ön sipariş hediyeleri

15 Şubat’ta çıkacağı açıklanan oyunun ön siparişle satın alan oyuncular aynı zamanda oyunun müziklerini barındıran Metro Exodus Original Soundtrack albümünün ve “The World of Metro” dijital çizim kitabının da sahibi olacaklar.

Valve tepkili

Valve ise konuyla ilgili olarak Metro Exodus’un Steam sayfası üzerinden kısa bir açıklama yayınladı. Açıklamada şunlar söyleniyor: “Oyunun başka bir platforma taşınmasının Steam kullanıcıları için adil olmadığı görüşündeyiz, özellikle de uzun bir ön sipariş sürecinden sonra. Oyunu 15 Şubat’tan itibaren Steam üzerinden satın almayı planlayan kullanıcılarımızdan özür dileriz. Geliştiriciler ve yayıncılar, oyunun ve gelecekteki muhtemel güncellemeleriyle DLC’lerinin Steam üzerinden satılacağını garanti etmişlerdi.”

Epic Games Store’a Steam’inkine Benzer Bir İade İmkanı Geldi!