Microsoft, Ödüllü İsveç Ofisini Minecraft’a Taşıyor Microsoft, Ödüllü İsveç Ofisini Minecraft’a Taşıyor
Minecraft’a taşınan taşınana; en son örnek olarak yazılım devi Microsoft firmasının tasarım ödüllü İsveç ofisi komple sanal dünyaya ışınlandı. Microsoft’un İsveç’deki ofisleri, geçen sene... Microsoft, Ödüllü İsveç Ofisini Minecraft’a Taşıyor

Minecraft’a taşınan taşınana; en son örnek olarak yazılım devi Microsoft firmasının tasarım ödüllü İsveç ofisi komple sanal dünyaya ışınlandı.

Microsoft’un İsveç’deki ofisleri, geçen sene düzenlenen bir tasarım yarışmasında “İsveç’in En Güzel Görünen Ofisi” ödülü kazanmış. Bu ödülün üzerinden tam bir sene geçtikten sonra, şimdi yukarıdaki galeride fotoğraflarını göreceğiniz Microsoft İsveç binası komple Minecraft’da kopyalanmış durumda.

Ödülün ilk senesini kutlamak amacı ile, Microsoft İsveç ofisinden etkinlik yönetimi müdürü Daniel Steinholtz’un yarattığı Minecraft modeli gerçeğinin aynısı. Tabii ki ünlü sanal dünya yaratma oyunundaki her şey gibi, bu ofis de küplerden yapıldığı için tam da aynısı değil. Ama düşünmek önemli deyip bu küçük ayrıntıyı es geçiyoruz.

Eğer siz de Microsoft İsveç çalışanlarının her şirkete gittiklerinde nasıl bir yerle karşılaştıklarını merak ediyorsnaız, aşağıdaki videoya başvurabilirsiniz. Biraz daha fazla ilginçlik isteyenler ise Minecraft oyunu içindeki Disney World kopyası eğlence parkını gezmek isteyebilirler.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.