Microsoft’tan Chromecast’e Rakip Geliyor: Surface Microsoft’tan Chromecast’e Rakip Geliyor: Surface
Ülkemizde çok olmasa da Chromecast, oldukça başarılı satış rakamlarına ulaştı. Amazon’un en çok satan elektronik ürünleri listesinde hâlâ en tepede bulunan ürünün başarısının belki... Microsoft’tan Chromecast’e Rakip Geliyor: Surface

Ülkemizde çok olmasa da Chromecast, oldukça başarılı satış rakamlarına ulaştı. Amazon’un en çok satan elektronik ürünleri listesinde hâlâ en tepede bulunan ürünün başarısının belki de en büyük nedeni 35$’lık bir fiyat etiketine sahip olmasıydı.

Microsoft da hem Chromecast’in bu başarısından etkilenmiş, hem de kendi ürün ekosisteminde böyle bir ürünün yoksunluğundan yola çıkmış olacak ki; sızan bir görselde isminin (şimdilik) “Surface” olduğu görülen Miracast destekli bir streaming stick üzerinde çalışıyor (akış çubuğu falan demek istemedim şimdi. Bir de söylemeden geçemeyeceğim, Microsoft şu “Surface” isminin ne ekmeğini yedi be). Tabi ki resmi bir açıklama vs. yok. Ancak FCC başvuru dosyalarına göre Microsoft bu yönde adımlar atıyor.

fragtist-microsoft-tan-chromecast-e-rakip

Microsoft’un -şimdilik- Surface’ının amacı, Chromecast’in Android cihazlarda yaptığını Windows’lu cihazlara uygulamak; yani destekleyen Windows Phone’lar, Windows tabletler ve Windows dizüstü bilgisayarların ekranını, daha büyük bir ekrana (tercihen televizyona) yansıtmak.

USB, HDMI ve WiFi desteği bulunan cihaz hakkında, yukarıda da dedğim gibi herhangi bir resmi açıklama ya da görsel vs. yok. Ancak takipçisi olacağız, geldikçe sizlere bildireceğiz; içiniz rahat olsun.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.