Minecraft’ın Ana Karakterine Bir De Böyle Bakın Minecraft’ın Ana Karakterine Bir De Böyle Bakın
Herkesin sevdiği Minecraft aslında ne kadar şiddet yüklü diye hiç düşündünüz mü? Aşağıdaki esprili videoda, “Keshen 8” isimli YouTube üyesi Minecraft oyununun bu yönünü... Minecraft’ın Ana Karakterine Bir De Böyle Bakın

Herkesin sevdiği Minecraft aslında ne kadar şiddet yüklü diye hiç düşündünüz mü?

Aşağıdaki esprili videoda, “Keshen 8” isimli YouTube üyesi Minecraft oyununun bu yönünü işlemeye çalışmış. Oyuncular kaynak elde etmeye çalışırken, aslında etraflarında ne varsa tüketiyor, öldürüyor ve yağmalıyorlar.

Tabii oyunun doğası gereği bunları yapıyoruz ama videodaki yaratıkların şaşkınlıkları biraz geçerli sanki. Onlar bizi yoketmeye çalışırken, biz de Minecraft dünyasında çevremizi delice yokediyoruz. Neyse ki çeşitli oyuncular toplanan kaynaklarla müthiş işlere imza atıyorlar da, işin vahşet kısmını görmezden gelebiliyoruz.

Yine de şiddet dozu yüklü oyunları alırken ve oynarken, biraz durup düşünmenizi de öneriyoruz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.