MMO Tank Oyunu Metal Tornado Türkiye’ye Giriş Yapıyor MMO Tank Oyunu Metal Tornado Türkiye’ye Giriş Yapıyor
Metal Tornado tamamen Türkçe içerik ve seslendirmeyle 2017'nin son çeyreğinde oyuncuyla buluşacak. Detaylar haberde. MMO Tank Oyunu Metal Tornado Türkiye’ye Giriş Yapıyor

Uzun bir hazırlık döneminden sonra 11 Eylül sabahı sosyal medya sayfalarıyla macerasına başlanan Metal Tornado tamamen Türkçe içerik ve seslendirmeyle 2017’nin son çeyreğinde oyuncuyla buluşacak.

Türkiye operasyonu ve pazarlama desteği 8 senelik oyun deneyimine sahip Gaming in Turkey ekibine emanet edildi oyunun. Oldukça geniş haritalarda 15×15 kişilik savaşlar sunacak oyun. Ayrıca içerisinde 150’den fazla tank ve helikopter barındırıyor. Dünyanın farklı bölgelerini haritalandırarak aksiyonu evlerin içine taşıyor.

II. Dünya Savaşı ile ilgili paralel bir hikayeyi konu alan oyunda Çin, Amerika, İngiltere ve Rusya ordularına ait tanklar ile Türkiye’ye özel olarak hazırlanan Altay Tankı ve Atak Helikopteri de var.

Facebook sayfası 11 Eylül’de açılan Metal Tornado, 15 gün gibi kısa bir sürede 7.000 kişi tarafından beğenildi. YouTube kanalına eklenen Metal Tornado tanıtım videosu ise 15.000’in üzerinde görüntülenme ile günde 1000 kişiyi YouTube’a topladı.

14 – 17 Eylül arasında düzenlenen GameX’te oyunculara ilk kez sunulan Metal Tornado, oyuncuların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Metal Tornado standında, Monster sponsorluğunda oyunu yüzlerce oyuncu denedi. Oyunun açılışına hazırlanmak için kayıt oldu.

Gaming in Turkey tarafından yapılan açıklamada, Ekim ayının ortalarında açık beta olarak Türk oyuncularıyla buluşması planlanıyor Metal Tornado’nun. Oyun içinde ayrıca sıralama sistemi, klan sistemi ve etkinlikler baştan yaratılıyor. Yapımcıların Asya’ya özel hazırladıkları içerikleri değiştirme kararı alan GIT ekibi, Türk oyuncusuna özel araçların yanı sıra farklı sistemlerin de oyuna ekleneceğini paylaşıyor. 

Oyunun yapım ekibi içerisinde ayrıca Çin’de çalışan Türkler de bulunuyor. Bu konu daha önce Gaming in Turkey ekibinin de dikkatini çekti ve oyun içindeki bazı geliştirmelerin Türk yapımcılarla daha rahat yapılabileceği konuşuldu. Oyun açıldıktan sonra yapılacak geliştirmelerin de ayrıca bu Türk yapımcılarla devam etmesi için çalışmalar sürdürülüyor.

Çok yakında Türk oyuncularla buluşacak Metal Tornado, muadil oyunlarından daha hızlı ve daha aksiyon dolu bir tank oyunu sunmayı hedefliyor.

Sitesi halen yapım aşamasında olan oyunun erken erişiminde yer almak için buradan giriş yapıp erken erişim fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

SKILL’de Kafe Turnuvaları Bitmiyor!