Monitörünüzle Çoklu Görev Yürütmek Artık Daha Kolay Monitörünüzle Çoklu Görev Yürütmek Artık Daha Kolay
Proje çalışmaları ve esneklik için, kullanıcıların aynı zamanda pek çok gelişmeden de haberdar olması gerekiyor. Çözüm ise şu: Çoklu Görev Yürütmek Monitörünüzle Çoklu Görev Yürütmek Artık Daha Kolay

Proje çalışmaları ve esneklik için, kullanıcıların aynı zamanda pek çok gelişmeden de haberdar olması gerekiyor. Çözüm ise şu: çeşitli uygulamaları eş zamanlı olarak görüntülemek. İşte bu yüzden UltraWide bir monitör, ilk tercih.

21:9 geniş ekran ile, bitmek bilmeyen kaydırmalar ya da pencereler arası geçişler geride kaldı. Üstelik yeni modellerin bazıları daha tamamlanmış bir görüntüleme deneyimi için kavisli bir ekrana da sahip. – Kavisli AOC C3583FQ ya da AOC U3477PQU gibi UltraWide ekranlar – , kullanıcının neredeyse dört adet A4 sayfayı yan yana yerleştirmesini ya da örneğin güvenlik kameraları gibi 16 video akışından hızlı bir görüntü alarak bozulma olmaksızın bunları yan yana görüntülemeyi sağlıyor.

AOC U3277PQU ve Q3277PQU gibi monitörler, aralarında DisplayPort, HDMI (Görüntüleme ve mobil telefonların ya da tabletlerin şarj edilmesi için MHL destekli), DVI, VGA ve veri transferi ya da USB cihazlarının şarjı için bir USB 3.0 aygıtının da bulunduğu çeşitli seçenekler sunuyorlar. Hatta U3277PQU, saniyede 60 kareye çıkan akıcı UHD video yürütme için gelişmiş bir HDMI 2.0 konektörüne de sahip. Bunun faydaları açık: Kullanıcılar bütün bağlantı türleri için sadece tek bir monitöre ihtiyaç duyarlar. Ekranı kamera ya da TV’ye bağlayabilirler, tabletten PC’ye veri yükleyebilirler ve aynı zamanda da MHL ile akıllı telefonu şarj edebilirler.

Çoklu görev yürütmeyi bir sonraki düzeye taşımak isteyen kullanıcılar, her ikisini de birleştirebilirler: örneğin çeşitli çevre aygıtlarına sahip geniş ekran bir monitor, hatta bir, iki ya da daha fazla ek monitör gibi. Günümüzün çoklu görev yürütme kurulumlarının hiçbir sınırlaması yok. Sonuç olarak, özellikle tutkulu oyuncular, tüm görüş alanını sarmalayan üst düzey oyun deneyimini tecrübe edebilirler. Ayrıca aşırı karmaşık görevler üzerinde çalışan kullanıcılar, işlerinin çok önemli olan bütün yanlarını bir bakışta görebilecekleri şekilde kendi kurulumlarını oluşturabilirler. Hatta bu durumda, pivot modu gibi ergonomik seçenekler de devreye girerek kişinin kendi yapılandırmasını optimize edebilir.

Genel bakış: sözü edilen AOC ürünleri

AOC C3583FQ
35 inç (21:9), 2560 x 1080 piksel Wide Full HD çözünürlüklü, 160 Hz yenileme hızına ve Adaptive-Sync teknolojisine sahip kavisli monitör. 2000 mm’lik yarıçapıyla, diğer konvansiyonel kavisli monitörlerden daha kavisli, böylece oyunculara ve çoklu görev yürüten kullanıcılara olağanüstü yüksek düzeyde sürükleyicilik sağlıyor.

AOC U3477PQU
Güçlü IPS paneline sahip, 34 inçlik UltraWide QHD monitör (21:9), 3440 x 1440 piksellik etkileyici çözünürlüğe, pek çok ergonomik seçeneğe ve bağlantıya sahip (USB 3.0 ve MHL işlevli HDMI dahil olmak üzere). 34 inçlik (86.7 cm) bu UltraWide QHD monitör, sinema tutkunları ve onlar gibi yüksek beklentili çoklu görev kullanıcıları için doğru tercih.

AOC U3277PQU ve Q3277PQU
U3277PQU, standart Full HD panelinin dört katı olan 3840 x 2160 piksellik 4K UHD çözünürlüklü bir AHVA-IPS paneline sahip. Modern, 4K uyumlu grafik kartı olmayan kullanıcılar, Q3277PQU ve onun QHD AMVA paneli ile yine de yüksek çözünürlüklü harika görüntüler elde edebilirler. 2560 x 1440 piksellik QHD çözünürlük, aynı boyuttaki Full HD monitörlere kıyasla çok daha geliştirilmiş piksel yoğunluğu sunuyor. Her iki monitör de 32 inç olarak sunuluyor ve hem özellikler bakımından zengin hem de gözleri yormuyor: Pek çok bağlantı ve AOC Flicker FREE teknolojisi de sunuyorlar.Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.