Monster Notebook’tan Fiyat Artışı Duyurusu Monster Notebook’tan Fiyat Artışı Duyurusu
(Haber Bülteni) Monster Notebook, yakın zamanda kamuoyuna yaptığı açıklama ile çip tedariğinde yaşanan sorunlara bağlı olarak ürünlerinde fiyatlarını arttırmak durumunda kalacaklarını açıkladı. Firma yaptığı... Monster Notebook’tan Fiyat Artışı Duyurusu

(Haber Bülteni)

Monster Notebook, yakın zamanda kamuoyuna yaptığı açıklama ile çip tedariğinde yaşanan sorunlara bağlı olarak ürünlerinde fiyatlarını arttırmak durumunda kalacaklarını açıkladı.

Firma yaptığı açıklamada; “Küresel çip endüstrisinin pandemi sürecinin başından itibaren karşılaşmakta olduğu zorluklar artık, içinde yer aldığımız bilgisayar ve oyun ekipmanları sektörü de dahil, tüm sektörleri etkileyen bir çip krizine dönüşmüştür. 2020’nin ilk aylarında tedarik süreçlerinde yaşanan aksaklıklarla başlayan bu süreç, çip üretiminde kullanılan ham maddelerin imalatında yaşanan kesintilerle devam etmiş, çip üretim tesislerinin pandemi döneminde teknoloji ürünlerine yönelik talebin beklenmedik artışına yanıt vermekte zorlanmasıyla ciddiyet kazanmıştır. Bu durum, dünyanın önde gelen çip üreticilerinin bulunduğu Tayvan’da yaşanan kuraklık sebebiyle çip üretim fabrikalarının ihtiyaç duyulan miktarda su kaynağına erişememesi gibi faktörlerin de etkisiyle küresel bir krize dönüşmüştür. Ayrıca, dizüstü bilgisayarların üretiminde kullanılan lcd ekran panelleri, vram gibi bileşenlerin tedarik süreçlerini de etkilemektedir” dedi.

Bu durum, dünyadaki tüm teknoloji markalarının üretim süreçlerini olumsuz etkilemekte. Monster Notebook bu anlamda yaptığı açıklama ile kullanıcılarını olası fiyat artışlarına karşı uyarmak istiyor. Firma, kontrolü dışında gelişen bu sürecin ürünlerinin fiyatlarında zorunlu bir artışa neden olacağını bildiriyor.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.