Motörhead’in Kurucusu Lemmy Kilmister’a Veda Motörhead’in Kurucusu Lemmy Kilmister’a Veda
İngiliz heavy metal grubu Motörhead'in kurucusu, solist ve bestecisi Lemmy Kilmister, 70 yaşında yaşamını yitirdi. Motörhead’in Kurucusu Lemmy Kilmister’a Veda
İngiliz heavy metal grubu Motörhead‘in kurucusu, solist ve bestecisi Lemmy Kilmister, 70 yaşında yaşamını yitirdi. 
 
Yayımlanan bilgilere göre yaklaşık 2 yıldır tedavi gören Kilmister, Los Angeles kentinde, kanser nedeniyle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 
Gerçek adı Ian Fraser Kilmister olan Lemmy, 1975’te Motörhead grubunu kurmuş ve “Ace of Spades” de dahil olmak üzere klasikleşen birçok esere hayat vermişti. Grupla beraber tam 24 albümü bulunuyor ve hatta Lemmy hakkında 2010 yılında Lemmy the Movie isimli bir film de vizyona girmiştir.
Lemmy, oyun dünyasının da bir parçası olmaktan geri kalmamıştı. Guitar Hero: Metallica‘da açılabilir bir karakter olarak oyuncuların kalbini kazanmış ve aynı zamanda Brütal Legend‘ın Kill Master’ını seslendirmişti.
Huzurlu uyu güzel insan. Seni özleyeceğiz.Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.