MSI ve SteelSeries’ten Yeni Kavisli Monitör Geliyor MSI ve SteelSeries’ten Yeni Kavisli Monitör Geliyor
MSI ve SteelSeries arasında uzun süredir devam eden teknoloji işbirliği sayesinde, yeni Optix MPG serisi kavisli oyuncu monitörleri artık SteelSeries Engine desteği sunuyor. MSI ve SteelSeries’ten Yeni Kavisli Monitör Geliyor

MSI ve SteelSeries arasında uzun süredir devam eden teknoloji işbirliği sayesinde, yeni Optix MPG serisi kavisli oyuncu monitörleri artık SteelSeries Engine desteği sunuyor.

Oyuncular artık SteelSeries motoru üzerinden monitörün ön panelinde bulunan 5 adet RGB bölgesindeki aydınlatma efektlerini rahatça programlayabilirler. Bu sayede oyun içi anlık veriler, geri sayım, istatistik, hatta yaklaşan tehlikeleri de gerçek zamanlı olarak izleyebilirler.

MSI masaüstü platform çözümleri genel müdürü Charles Chiang, “SteelSeries motorunun entegre edilmesi sayesinde Optix MPG serisi kavisli Gaming monitörlerimiz, PrismSync aydınlatma ve oyun içi gerçek zamanlı uyarılar gibi özellikler kazanarak kullanıcıların kendilerini daha fazla oyunun içinde hissetmelerini sağlıyor,” dedi. SteelSeries CEO’su Ehtisham Rabbani ise “MSI ve SteelSeries, oyunculara gerçek anlamda 3 boyutlu bir oyun deneyimi getiriyor. SteelSeries olarak MSI ile sürdürdüğümüz güçlü ortaklıktan gurur duyuyor ve oyuncu topluluğuna böylesi bir teknolojiyi heyecanla sunuyoruz,” yorumunu yaptı.

Yeni Optix MPG serisi, 2 adet 27 inç monitörden oluşuyor: Optix MPG27C ve Optix MPG27CQ. Bu modeller MSI’ın 1800R kavisli VA panele sahip oyuncu monitörlerinde yeni bir adım. Her iki model de 144Hz tazeleme oranı ve 1ms tepki süresine sahip. MPG27C modeli üzerinde 1080p ekran bulunuyor. MPG27CQ ise 1440p WQHD ekranla geliyor. Bu model aynı zamanda CES 2018 Yenilikçilik Onur Ödülü sahibi.

178 derecelik geniş görüntüleme açısı, daha düşük mavi ışık ve kırpışmayı önleyen anti-flicker özelliği ile bu monitörler hem gece, hem de gündüz kullanım için mükemmel tasarıma sahip. Ayrıca her 3 eksende de ayarlanabiliyorlar. Dahası, oyun oynarken ufak bir yardıma ihtiyaç duyarsanız bu monitörlerde bulunan yerleşik FPS hedef göstergesi desteği sayesinde nişan aldığınız tüm hedefleri kaçırmadan vurabilirsiniz.

MSI Optix MPG serisi Mart ayından itibaren satış noktalarında olacak. Dünya çapında özel bir lansman sürümü ise GameSense özelliği ve iki farklı oyun yüzeyine sahip SteelSeries QcK Prism mousepad ile birlikte geliyor.

Philips’in Yeni QHD 27 İnç Ekranı Piyasaya Çıkıyor