MSI’dan FPS Oyuncuları İçin Kablosuz Oyuncu Faresi MSI’dan FPS Oyuncuları İçin Kablosuz Oyuncu Faresi
(Haber Bülteni) MSI, FPS oyuncuları için tasarladığı ilk kablosuz oyuncu faresi CLUTCH GM41 LIGHTWEIGHT WIRELESS‘ı duyurdu. Bu tür hafif malzemelerden yapılan kablosuz ürünler, son... MSI’dan FPS Oyuncuları İçin Kablosuz Oyuncu Faresi

(Haber Bülteni)

MSI, FPS oyuncuları için tasarladığı ilk kablosuz oyuncu faresi CLUTCH GM41 LIGHTWEIGHT WIRELESS‘ı duyurdu. Bu tür hafif malzemelerden yapılan kablosuz ürünler, son zamanlarda özellikle kablo sürtünmesi nedeniyle ağırlaşmayan, çevik bir fare arayan FPS oyuncuları arasında popüler.

Ürünün lansmanı, Şubat 2021’de sunulan kablolu CLUTCH GM41 LIGHTWEIGHT’in hemen arkasından geldi. Yeni duyurulan kablosuz versiyon aynı simetrik tasarım, aynı hafif plastik malzeme ve aynı özellikleri yalnızca 74 gram ağırlığında bir kasa ve dahili batarya ile sunuyor. Farenin alt kısımında bulunan PTFE malzemeden üretilmiş kaydırıcı tabanlar yüzeylerde akıcı hareketi sağlarken kauçuk yan kavrama alanları sıkıca tutabilmenize imkan veriyor. 2.4G kablosuz teknolojisinin en yeni özellikleri de bu sürüme dahil edilmiş. Böylece piyasadaki tipik kablosuz farelere göre 10 kat daha hızlı, 1 ms tepki süresi sunuyor.

Batarya süresi 80 saate kadar uzayan CLUTCH GM41 LIGHTWEIGHT WIRELESS, yalnızca 90 dakikada tam şarj olabiliyor. Ancak hemen oyuna dönmek zorundaysanız 10 dakika içinde 9 saatlik şarj süresi elde edebilirsiniz. Alternatif olarak birlikte gelen USB kablosunu doğrudan farenize takarak kablolu olarak da kullanmanız mümkün. Belirtilen batarya süresi çevresel koşullara göre değişiklik gösterebilir.

 

 

Clutch GM41 LIGHTWEIGHT WIRELESS farenin kalbinde, 20000 DPI hassasiyet ve 400 IPS hareket takip özelliğine sahip PIXART PAW-3370 sensör bulunuyor. DPI denetimini cihazın üst kısmına koymak daha fazla malzeme ve devre anlamına geldiğinden, DPI değiştirme anahtarı ağırlığı azaltmak amacıyla farenin alt kısmına yerleştirilmiş. Sol ve sağ düğmelerin alt kısmında 60 milyon tıklama testinden geçen son derece dayanıklı OMRON anahtarlar bulunuyor. MSI Dragon Center yazılımı üzerinden RGB ışıklandırma da dahil olmak üzere birçok özelleştirme ve ayar yapılabiliyor.

Fare ile birlikte bir USB dongle, özel şarj istasyonu ve kablo ile oynamak isteyenler için sürtünme oranı son derece düşük bir FRIXION FREE kablo geliyor. Fare üzerinde USB kablosunun doğrudan girebileceği bir yuva ve seyahat sırasında kolaylık amacıyla USB dongle için bir hazne tasarlanmış.

CLUTCH GM41 LIGHTWEIGHT WIRELESS, MSI’ın global faaliyet gösterdiği birçok bölgede satışa çıktı.

Teknik Özellikler

– PIXART PAW3370 sensör
– 20000 DPI hassasiyet (max) / 50G ivmelenme / 400 IPS takip
– En az 60 milyon tıklama ömrüne sahip OMRON anahtarlar
– 74 gram toplam ağırlık
– Up to 9 saate kadar batarya süresi, 90 dakika tam şarj süresi
– Simetrik sağ-sol el uyumlu tasarım
– Dragon Center desteği ile özelleştirme (RGB ışıklandırma dahil)
– Şarj istasyonu, USB kablosuz 2.4G verici, FRIXION FREE CABLE kablo dahil

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.