MWC 2018: Sony, Yeni Kamera Teknolojisini Tanıttı MWC 2018: Sony, Yeni Kamera Teknolojisini Tanıttı
MWC 2018'den gelen son haber Sony'den oldu. Firma, yeni telefonunun yanı sıra, çift arka kamera teknolojisinde attığı adımları kullanıcılar ile paylaştı. MWC 2018: Sony, Yeni Kamera Teknolojisini Tanıttı

MWC 2018‘den gelen son haber Sony‘den oldu. Firma, yeni telefonunun yanı sıra, çift arka kamera teknolojisinde attığı adımları kullanıcılar ile paylaştı.

Sony’nin çift arka kamerasını diğer kameralardan ayıran özellik ise ISO değerleri.

Resimde ISO 51.200 ve videoda ISO 12.800‘e ulaşabilen kameralar ile, profesyonel fotoğrafçılığa en yakın görüntüleri elde etmek mümkün olacak. Bu teknolojinin nerede, ne zaman kullanılacağı ise belli değil. Şu anda mühendislerin bu teknolojiyi akıllı telefon boyutlarına indirmek için çalıştığı biliniyor.

Peki yüksek ISO değerleri ne anlama geliyor? Sony’nin alanda kullanıcıların deneyimlemesini sağladığı gibi, yüksek ISO, düşük ışıkta görünebilirliğin artmasını sağlıyor. Burada ISO Kirliliği dediğimiz sistem devreye girip görüntü kalitesini düşürse de, neredeyse hiç ışığın olmadığı ortamda odaklama ve benzeri  yardımcı fonksiyonlar -henüz- devreye giremiyor.

AMD Adrenalin 18.2.3 Sürücüsünü Yayımladı