NASSCOM Oyun Geliştirici Konferansı 2015 NASSCOM Oyun Geliştirici Konferansı 2015
NASSCOM Oyun Gelişirici Konferansı Kasım 2015'te Hindistanda gerçekleşecek. Konferansa ve fuara katılmak isteyenler için erken kayıtlar başlamış durumda. NASSCOM Oyun Geliştirici Konferansı 2015

NASSCOM Oyun Geliştirici Konferansı 2015 için gün belirlendi, konuşmacılar için çağrı yapıldı, erken kayıtlar (Early-Bird Registrations) başladı.

The National Association of Software and Services Companies bugün Hindistan‘da gerçekleşecek olan Hindistan’ın en önemli geliştirici konferansı olan NASSCOM Oyun Geliştirici Konferansı 5-7 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. 1300 endistüri katılımcısı, 70 konuşmacı ve 50 oyuna ev sahipliği yapacak olan konferansta Hindistan’ın video oyunlarının reklamını yapılacak, bir gün boyunca atölye çalışmaları gerçekleştirilecek.

NASSCOM Başkanı Rajesh Rao, konuyla ilgili “Bu sene gerçekleşecek olan konferans Hindistan’lı oyun geliştirme stüdyoları için büyük önem taşıyor.” dedi ve ekledi “NASSCOM Oyun Geliştirici Konferansı 2015, yerli yabancı konuşmacıları ile birlikte yerel oyunları ve Hindistanın dışında ayrıca yabancı oyun geliştiricileri ile 5-7 Kasım arası geri dönüş yapıyor.” açıklamalarında bulundu.

Gerçekleşecek olan konuşmalar (özellikle iki gün boyunca), indie oyunlar, oyun tasarım, dağıtım/reklam, oyun sanatı ve teknolojileri üzerine olacak. Ed Fries, Yoichi Wada, Trip Hawkins, Rami Ismail ve Ian Livingstone gibi önemli isimler konuşma yapacaklar. Konferansta konuşma yapmak isteyenler sunum önerilerini 31 Temmuz 2015’e kadar buradan inceleme için göndermek durumundalar. Konuşmacılar konferansa ücretsiz giriş yapabilecekler.

Fuarda, Hintli geliştirici ve dağıtıcılar oyunlarını tanıtma şansına da erişebilecekler, 50’den fazla Hindistan oyununun yer alacağı fuarda, oyunlarını tanıtmak isteyenler buradan kayıtlarını yapabilirler. Fuarda ayrıca NGF 2015 ödülleri de sahiplerini bulacak.

NASSCOM Oyun Geliştirici Konferansı ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ve bilet almak için, http://ngdc.nasscom.in adresini ziyaret edebilirsiniz. Erken kayıtlarda normal bilet fiyatına oranla 15$‘lık bir indirim söz konusu. Biletler, 27 Eylül 2015 tarihine kadar alınabilir olacak.Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.