Niantic, Pokemon Go Yardımcısı PokeAdvisor’ı Banlamış Olabilir Niantic, Pokemon Go Yardımcısı PokeAdvisor’ı Banlamış Olabilir
Pokemon GO'daki gelişimleri takip etmemizi sağlayan PokeAdvisor sitesi Niantic tarafından banlanmış olabilir. Detaylar haberimizde. Niantic, Pokemon Go Yardımcısı PokeAdvisor’ı Banlamış Olabilir

Son zamanların en popüler uygulamalardan biri olan Pokemon Go, yüzlerce sorunla karşı karşıya kaldı. Çeşitli hesap satışlarından tutun, PC üzerinden hileyle birkaç saatte kendisini geliştiren oyunculara kadar çıkan birçok sorun, oyundan zevk alanları canından bezdiriyor. Bu kadar sorunun yanında bir de Niantic‘in kendi gelişimimizi gösteren yardımcı site PokeAdviser‘a bir süredir yanıt vermemesi yaramıza tuz basar nitelikte oldu. Bu site sadece bizim değil, Dünya’daki tüm diğer oyuncuların da gelişimlerini gösteriyordu. Aynı zamanda bütün Pokedex bilgilerini takip edebiliyor, antrenörümüzün istatistik bilgilerini görebiliyor, bulunduğumuz topluluğun skor tablolarını da inceleyebiliyorduk.

PokeAdvisor’ın yaratıcısı “lax20attack” Reddit üzerinden, Niantic sunucularının kendilerininkine artık yanıt vermediğini belirten bir başlık bile açmış. Durum böyle olunca tabii ki sitenin banlandığı düşünülüyor. Çünkü güncel bilgiler bir süredir görülmüyor. Hatta başlık altında sitenin sonunun gelmiş olabileceğine dair çeşitli konuşmalar da var. Oldukça fazla takipçiye sahip olan sitenin yakında düzelmesi ve Niantic de sunuculara cevap vermesi bekleniyor. Ancak hepimiz biliyoruz ki firma, yardımcı nitelikte çıkan uygulamaların ve sitelerin çoğuna karşı. Firma, geçtiğimiz hafta “bot” kullanıcılarının bu uygulamalarla hızla yayıldığını belirten bir açıklama yapmıştı. Yardımcı amaçlı bile olsa ortaya çıkan uygulama ve siteler, Pokemon GO’nun diğer ülkelerdeki çıkışını da geciktiriyor. Durum böyle olunca Niantic, tüm uygulamaların iyi amaçlı geliştirilmediğini ve diğer birçok oyuncuyu kötü anlamda etkileyebileceğini, hilecilerin de sayısının artabileceği için böyle bir karar aldıklarını da eklemişti.

Pokemon Go – En Güçlü Pokemon’larCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.