Nintendo, E3 2021 İçin Nintendo Direct Sunumunda Yeni Oyunları Tanıttı Nintendo, E3 2021 İçin Nintendo Direct Sunumunda Yeni Oyunları Tanıttı
(Haber Bülteni)  Nintendo, yaklaşık 40 dakikalık E3 2021 Nintendo Direct video sunumu sırasında, Nintendo Switch’e gelen çok çeşitli yeni oyunları duyurdu. Duyurular arasında 19... Nintendo, E3 2021 İçin Nintendo Direct Sunumunda Yeni Oyunları Tanıttı

(Haber Bülteni) 

Nintendo, yaklaşık 40 dakikalık E3 2021 Nintendo Direct video sunumu sırasında, Nintendo Switch’e gelen çok çeşitli yeni oyunları duyurdu.

Duyurular arasında 19 yıl aradan sonra kelle avcısı Samus Aran’ın yeni bir hikayesi olan ilk 2D Metroid oyunu Metroid Dread; Mario Party Superstars, Mario Party serisinde Nintendo 64 döneminden klasik tahtalar ve serinin her yerinden bir mini oyun koleksiyonu içeren yeni bir oyun içeriyor; Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp: Sıfırdan yeniden oluşturulmuş ilk iki Advance Wars oyununu içeriyor; WarioWare: Get It Together!, çılgın (ve esprili) WarioWare serisinin en yeni oyunu; ve Game & Watch sistemlerinden ilham alan ve Legend of Zelda serisindeki en eski üç oyunu içeren Game & Watch: The Legend of Zelda bulunuyor.

Geliştirici ve yayıncı ortaklarının heyecan verici oyunlarından oluşan bir liste de yer aldı: Ubisoft’tan Mario + Rabbids Sparks of Hope, hit oyun Mario + Rabbids Kingdom Battle’ın devamı; Atlus tarafından geliştirilen ve Nintendo tarafından Avrupa’da yayınlanan, beğeni toplayan Shin Megami Tensei rol yapma serisinin bir sonraki girişi olan Shin Megami Tensei V; ve SQUARE ENIX’in Life is Strange serisindeki en son oyunu Life is Strange: True Colors dahil üç oyun.

 

Oyunlar Hakkında Detaylıı Bilgi

 
Metroid Dread:

9 yıldır yeni bir hikayeye sahip ilk 2D Metroid oyunu bu yıl Nintendo Switch’e geliyor. Metroid Dread, 2002’deki Metroid Fusion’ın doğrudan devamı niteliğinde ve orijinal Metroid for NES ile başlayan ödül avcısı Samus ve Metroids’in garip, birbirine bağlı kaderlerine odaklanan beş bölümlük destanı tamamlıyor. Metroid Dread 8 Ekim’de Nintendo Switch için çıktacak. Ön siparişler artık Nintendo eShop’ta mevcut.

The sequel to The Legend of Zelda: Breath of the Wild:

Yaklaşan Nintendo Switch oyunu için yeni bir teaser oynanışın yanı sıra Hyrule krallığının üzerinde devasa yeni bir dünya gösterildi. The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın devamı, 2022’de Nintendo Switch için çıkış yapmayı hedefliyor. Oyun hakkında daha fazla bilgi gelecekte açıklanacak.

Kazuya Mishima:

TEKKEN dövüş oyunu serisinden Kazuya Mishima, Fighters Pass Vol. 2’ ye katılıyor, ayrıca ARMS’dan Min Min, Minecraft’tan Steve & Alex, FINAL FANTASY VII’den Sephiroth ve Xenoblade Chronicles 2’den Pyra/Mythra’nın yanı sıra henüz duyurulmamış son bir dövüşçü de var. Kesin çıkış tarihi de dahil olmak üzere Kazuya hakkında daha fazla bilgi, 28 Haziran’da Masahiro Sakurai’nin ev sahipliğinde özel bir video sunumunda açıklanacak.

WarioWare: Get It Together!:

WarioWare: Get It Together!’da Wario veya arkadaşları olarak çok çeşitli hızlı mikro oyunları oynayabilirsiniz. Seride ilk kez, iki oyuncu iki Joy-Con kontrol cihazını paylaşarak veya ek bir konsol ve oyunla kablosuz oyun kullanarak aynı ekranda mikro oyunları birlikte oynayabilir. Oyun, 10 Eylül’de Nintendo Switch için çıkıyor. Nintendo eShop’ta ön siparişler ise başladı.

Mario + Rabbids Sparks of Hope:

Mario ve arkadaşları, galaksiye düzeni geri getirmek için bir kez daha Rabbids ile bir araya geliyor. Mario + Rabbids Sparks of Hope, 2022’de Nintendo Switch için çıkacak. Orijinal Mario + Rabbids Kingdom Battle’ı denemek isteyen oyuncular için, 27 Haziran’a kadar Nintendo Switch’te Nintendo eShop’ta şu anda %75 indirim var.

Shin Megami Tensei V:

Nintendo tarafından Avrupa’da yayınlanan Shin Megami Tensei V’nin 12 Kasım’da Nintendo Switch için özel olarak ne zaman piyasaya çıkacağını öğrenin.

Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp:

Orange Star Army için taktik danışman olarak stratejik, sıra tabanlı savaşta bir orduya komuta edin. Advance Wars ve Advance Wars 2: Black Hole Rising olaylarını kapsayan iki savaşta birimleri yönetirken oyunun kurallarını değiştiren araziye ve hava durumuna dikkat edin. Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp, 3 Aralık’ta Nintendo Switch için çıkıyor. Nintendo eShop’ta ön siparişler başladı.

Game & Watch: The Legend of Zelda:

Retro esintili bu yeni Game & Watch sistemi, Legend of Zelda serisindeki üç klasik oyunu içeriyor – The Legend of Zelda, Zelda II: The Adventure of Link ve The Legend of Zelda: Link’s Awakening – ayrıca oynanabilir bir karakter olarak Link’in başrolde olduğu Game & Watch klasik Vermin’in özel bir versiyonu. The Legend of Zelda’ya dayalı oynanabilir bir dijital saat ve Zelda II: The Adventure of Link temalı oynanabilir bir zamanlayıcı da dahil. Game & Watch: The Legend of Zelda 12 Kasım’da çıkıyor.

Mario Party Superstars:

Mario Party Superstars, Nintendo 64 döneminden beş klasik tahtaya ve Mario Party serisinden 100 mini oyun koleksiyonuna sahiptir ve tüm oyun modları çevrimiçi olarak oynanabilir. Mario Party Superstars, Nintendo Switch için 29 Ekim’de çıkıyor. Nintendo eShop’ta ön siparişler başladı.

MONSTER HUNTER STORIES 2: Wings of Ruin:

Sıra tabanlı savaşta savaşırken çeşitli manzaraları keşfedin, materyaller toplayın ve yolculuğunuz için eşyalar üretin. 25 Haziran’dan itibaren ücretsiz demoyu oynayın ve 9 Temmuz’da Nintendo Switch için piyasaya çıktığında veri kaydetme verilerini tam oyuna aktarın.

Life is Strange: True Colors:

Oyun, başkalarının güçlü duygularını özümseme ve manipüle etme konusunda doğaüstü bir yeteneğe sahip genç bir kadın olan Alex’in hikayesini anlatıyor. 10 Eylül’de Nintendo Switch için çıkacak.

Life is Strange Remastered Collection:

Ödüllü Life is Strange’i ve onun prequeli Life is Strange: Before the Storm’u yeniden düzenlenmiş görseller ve animasyonla deneyimleyeceksiniz. Sürükleyici anlatıları ve unutulmaz karakterleri olan iki oyun, Life is Strange Remastered Collection bu yıl piyasaya çıktığında ilk kez bir derlemenin parçası olarak Nintendo Switch’e geliyor.

Super Monkey Ball Banana Mania:

İkonik orijinal üç Super Monkey Ball oyununun bu yeniden düzenlemesinde Super Monkey Ball’un harika dünyalarına geri dönüyor – sevilen serinin 20. yıl dönümü ile mükemmel bir şekilde zamanlanıyor. Super Monkey Ball Banana Mania, 5 Ekim’de Nintendo Switch için çıkıyor.

Danganronpa S: Ultimate Summer Camp:

Jabberwock Adası’nı keşfedin ve Dangan karakterlerinizi geliştirin, savaşta para toplayın ve ekipmanınızı yükseltin, ardından düşmanları alt edin ve bir sonraki adaya geçin. Danganronpa S: Ultimate Summer Camp bu yıl içinde çıkıyor.

Danganronpa Decadence:

Danganronpa serisindeki üç klasik oyun da Nintendo Switch’e geliyor. Fiziksel koleksiyon, en yeni oyun Danganronpa S: Ultimate Summer Camp’e ek olarak Danganronpa: Trigger Happy Havoc Anniversary Edition, Danganronpa 2: Goodbye Despair Anniversary Edition ve Danganronpa V3: Killing Harmony Anniversary Edition’dan oluşuyor. Danganronpa Decadence bu yıl Nintendo Switch için çıkıyor.

 

Hyrule Warriors: Age of Calamity Expansion Pass:

Oyunu,  19,99 € karşılığında satın alan oyuncular, çıktıkları anda iki DLC dalgası alacaklar: Wave 1: Pulse of the Ancients 18 Haziran’da ve Wave 2: Guardian of Remembrance Kasım ayının sonuna kadar. Pulse of the Ancients, eklenen silah türleri, zorlu düşmanlar ve yeni oynanabilir Battle-Tested Guardian dahil genişletilmiş bir kadro sunuyor. Guardian of the Remembrance, yeni karakter skeçleri, eklenen aşamalar, genişletilmiş bir kadro ve mevcut karakterler için yeni savaş becerileri getirecek.

 

Mario Golf: Super Rush:

Mario Golf: Super Rush 25 Haziran’da lansmandan sonra, ek sahalar ve oynanabilir karakterlerle               ve ücretsiz güncellemeler gelecekte yayınlanacak. Oyun için ön siparişler artık Nintendo eShop’ta mevcut.

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD:

16 Temmuz’da The Legend of Zelda: Skyward Sword HD, Nintendo Switch için çıkıyor ve sizi HD grafikler ve yeni kontrol seçenekleriyle Link’in uçsuz bucaksız macerasına kaptırıyor. Ayrı satılan, yeni bir Zelda & Loftwing amiibo figürünün yanı sıra Master Sword ve Hylian Shield’dan sonra temalı bir Joy-Con kontrol cihazı seti de aynı gün piyasaya çıkıyor..

Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2:

Efsanevi Tony Hawk ve yeni ve geri dönen profesyonellerden oluşan bir kadro geliyor. Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2, 25 Haziran’da Nintendo Switch için çıkıyor. Ön siparişler artık Nintendo eShop’ta mevcut.

Just Dance 2022:

Hit serideki bu yeni oyun, Ciara’dan “Level Up”, Imagine Dragons’tan “Believer”, Beyoncé’den “Run the World (Girls)” ve daha pek çok popüler parçayı içeriyor. Just Dance Unlimited abonelik hizmeti ile 700’den fazla şarkıyla dans edebilirsiniz. Oyuna bir ay ücretsiz dahil. Just Dance 2022, 4 Kasım’da Nintendo Switch için çıkıyor.

Marvel’s Guardians of the Galaxy: Cloud Version

Marvel’den Galaksinin Koruyucuları’nın bu yeni versiyonunda evrende vahşi bir yolculuk için Star-Lord’un jet botlarını çalıştırın. Oyun, 26 Ekim’de Nintendo Switch için çıkıyor.

Two Point Campus:

Bu yönetim simülasyonunda, kendi üniversitenizi istediğiniz gibi kurup yöneteceksiniz. Okulu size ait kılmak ve eğitim imparatorluğunuzu bir sonraki seviyeye taşımak için birçok yaratıcı araç hizmetinizde. Two Point Campus gelecek yıl Nintendo Switch için çıkıyor.

Worms Rumble:

Bu gerçek zamanlı, arena tabanlı nişancı oyununda, 32 oyunculu çapraz platform savaşında omurgasız rakiplerinizi ezeceksiniz. Sıralamada ilerlemek için Günlük Mücadelelerde, Savaş Modlarında ve mevsimlik etkinliklerde oynayın. Yeni bir harita olan Spaceport Showdown’da savaşın ve oyun çıktıktan sonra iki hafta boyunca geçerli olacak ücretsiz Nintendo Switch’e özel Patchwork Bear kıyafetine sahip olun. Worms Rumble için ön siparişler, oyun 23 Haziran’da Nintendo Switch’e geçmeden önce Nintendo eShop’ta %25 indirimle başladı.

Project Zero: Maiden of Black Water:

Bu korku macera oyununda Camera Obscura’yı kullanarak hayaletleri dışarı atacak ve eterik ama ölümcül Mt Hikami’yi çevreleyen gizemleri keşfedeceksiniz. Tüyler ürpertici hikaye, oyunu farklı perspektiflerden deneyimlemenize izin veren çeşitli kahramanlara sahip. Oyun, bu yıl Nintendo Switch için çıkıyor.

Cruis’n Blast:

Cruis’n Blast atari oyunu Nintendo Switch’te hız kazanıyor. Yaklaşık 30 üst düzey pistte, en fazla dört oyuncu birlikte yarışabiliyor. Lisanslı süper arabalardan Monster Truck, Tank ve hatta aralarından seçim yapabileceğiniz bir Unicorn’a kadar 23 araç var. Cruis’n Blast, bu sonbaharda Nintendo Switch’e özel bir konsol olarak çıkıyor.

DOOM Eternal DLC:

DOOM Eternal, The Ancient Gods – Part One’ın ilk hikaye genişlemesinde cehennemi yerle bir edin. İblislerin istila ettiği harabelerde ve yağmurla kaplı arazide Cehennem’in en yeni tehditlerini ortadan kaldırırken daha derin ve daha zorlu mücadele sizi bekliyor.

DRAGON BALL Z: KAKAROT + A NEW POWER AWAKENS SET:

Bu aksiyon-RPG’de Goku ve diğer Z Fighter’ların hikayesini yeniden yaşayın. Boss Battle Bölümleri “A New Power Awakens Part 1 ve 2” de dahil. DRAGON BALL Z: KAKAROT + A NEW POWER AWAKENS SET 24 Eylül’de Nintendo Switch için çıkıyor.

Strange Brigade:

Bu üçüncü şahıs macerasında, bubi tuzağına düşmüş harabelerde tehlikeli bulmacaları çözerken mumyalanmış canavarlardan oluşan bir orduyu yok etmeye çalışacaksınız. Strange Brigade, sunumdan kısa bir süre sonra Nintendo Switch için çıkıyor.

Astria Ascending:

Fantastik Orcanon krallığı oyuncuları bekliyor. Astria Ascending, 30 Eylül’de Nintendo Switch için çıkıyor.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.