Nintendo Wii Bir Oyuncuyu Evinden Etti Nintendo Wii Bir Oyuncuyu Evinden Etti
Trevor Pellegrin, Nintendo Wii nedeniyle çıkan bir yangın nedeniyle karavanını kaybetti. Nintendo Wii Bir Oyuncuyu Evinden Etti

Ülkemizdeki Wii popülerliği tartışmaya son derece açık bir konu. Tabii bu durum diğer ülkelerde biraz daha farklı. Mesela, geçtiğimiz haftalarda Wii delisi olan Trevor Pellegrin, sevdiği konsolu yüzünden evini kaybetti. Nasıl mı?

Colorado Springs’te gerçekleşen olay, bir karavanın tamamen kül olmasına neden oluyor. Yangının bir kaza sonucu gerçekleştiğini açıklayan 11 News, Trevor Pellegrin’in yaralanmadığını ancak mülklerini kaybettğini açıkladı.
Trevor Pellegrin, yangının kablolarla hiçbir alakası olmadığını ve aslında Wii konsolunun buna neden olduğunu söylüyor. Pellegrin, konsolu kapatmadan önce Netflix izlediğini ve konsolu kapattığını ancak fişini prizden çekmediğini de ekledi. Ayrıca Pellegrin, “Wii’nin üzerinde fişi prizden çekin, yangına sebep olabilir gibi hiçbir uyarı da yok. Ben de fişi çekmem gerektiğini bilmiyordum” şeklinde konuştu.
Olay bu kadarla bitmiyor. Trevor, sigorta şirketini araya sokarak, olayların daha detaylı incelenmesini istiyor. İşin içerisine X-ray cihazlarını sokarak, yangının %100 oranla Wii nedeniyle başladığını kanıtlamak niyetinde. Trevor’a ve yangını araştıran ekibe göre %99 ihtimal yangın Wii konsolu yüzünden.

Wii Yüzünden YangınCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.