Nostalji Sevenler İçin PlayStation Classic Duyuruldu! Nostalji Sevenler İçin PlayStation Classic Duyuruldu!
İlk PlayStation’ın görünümüne sahip, ancak boyut olarak daha minyatür oyun konsolu PlayStation Classic duyuruldu. Nostalji Sevenler İçin PlayStation Classic Duyuruldu!

Sony, ilk PlayStation’ın görünümüne sahip olan, ancak boyut olarak daha minyatür oyun konsolu PlayStation Classic’in 20 oyun yüklü olarak sınırlı sayıda Japonya, Kuzey Amerika ve Avrupa’da piyasaya çıkacağını duyurdu.

İlk PlayStation, gerçek zamanlı 3DCG render özelliği ve bünyesinde CD-ROM barındırma gibi önemli yeniliklerle birlikte Japonya’da ilk olarak 3 Aralık 1994 yılında piyasaya çıkmış ve 1990 sonrasının oyun endüstrisine damga vurmuştu.

PlayStation Classic; buton tasarımından, kontrolcü ve kutusuna kadar orijinal PlayStation’ın tasarımına benziyor. Ancak orijinal PlayStation’a göre kenarları %45, hacim olarak ise %80 daha küçük. Final Fantasy VII, Jumping Flash!, R4 RIDGE RACER TYPE 4, Tekken 3 ve Wild Arms gibi toplamda 20 PlayStation oyunu önden yüklü olarak geliyor. PlayStation Classic, orijinal PlayStation oyunlarını oynamayı seven nostalji hayranları ve 90’ların PlayStation oyunlarına meraklı yeni oyuncular için mükemmel bir uyum sağlıyor.

PlayStation Classic, TV veya monitöre bağlamak için HDMI kablosu ve piyasada satılan USB AC adaptörlerine bağlamak için USB kablosuyla birlikte geliyor. Bazı destekleyen oyunlarda oyuncular, iki kontrol cihazıyla birlikte arkadaşlarına karşı da oynayabilecek.

Özellikler 

Ürün İsmi PlayStation®Classic
Video Çıkışı 720p, 480p
Ses Çıkışı Linear PCM
Giriş/Çıkış HDMI™ çıkış portu

USB port (Micro-B)*5 

Kontrol cihazı portu x 2

Güç DC 5V / 1.0A
Maksimum Güç 5W
Dış Boyutlar Yaklaşık 149 x 33 x 105mm (5.8 x 1.3 x 4.1 in) (en x boy x derinlik) (Kontrol cihazı hariç)
Ağırlık Konsol     Yaklaşık 170g (6.0 oz)

Kontrol Cihazı     Yaklaşık 140g (4.9 oz)

Çalışma Isısı 5℃ ile 35℃ arası
From Software’in VR Oyunu Deracine’in Çıkış Tarihi Belli Oldu