NVIDIA 32-bit Sistemlere Sürücü Desteğini Kesiyor NVIDIA 32-bit Sistemlere Sürücü Desteğini Kesiyor
NVIDIA, 32-bit işletim sistemine sahip bilgisayarlara artık sürücü desteği vermeyeceğini açıkladı. Ayrıntılar haberimizde. NVIDIA 32-bit Sistemlere Sürücü Desteğini Kesiyor

NVIDIA, 32-bit işletim sistemine sahip bilgisayarlara artık sürücü desteği vermeyeceğini açıkladı.

Şirket, artık 32-bit işletim sistemleri için Game Ready sürücüleri yayımlamama kararı aldı. Ayrıca GeForce Experience programı da bu sistemlerde güncelleme almayacak artık. Yani 32-bit kullanıcıları bundan böyle yeni çıkan oyunlar için özel yayımlanan Game Ready sürücülerinden mahrum kalacak. Öte yandan performans ve bug düzeltmeleri de bu sistemler için yayımlanmayacak. Ancak Ocak 2019’a kadar gerekli olduğu takdirde çeşitli güvenlik güncellemelerinin yayımlanmaya devam edeceği söylendi.

Öte yandan Fermi serisi ekran kartları da bu aydan geçerli olmak üzere sürücü desteğinden mahrum kalacak. Yapılan açıklamada yalnızca Kepler, Maxwell ve Pascal mimarisine sahip ekran kartlarının sürücü desteği almaya devam edeceği söylendi. Tıpkı 32-bit işletim sistemlerinde olduğu gibi Fermi ekran kartlarına da yalnızca güvenlik güncelleştirmeleri gelecek. GeForce GTX 400 ve 500 serileri Fermi mimarisine sahip ve bu yeni durumdan etkilenecek modeller.

NVIDIA Ekran Kartı Talebine Yetişemiyor