NVIDIA Ekran Kartı Talebine Yetişmeye Çalışıyor NVIDIA Ekran Kartı Talebine Yetişmeye Çalışıyor
NVIDIA, ekran kartı pazarında yaşanan stok sorununu gidermek için canla başla çalışıyor. Detaylar haberimizde. NVIDIA Ekran Kartı Talebine Yetişmeye Çalışıyor

NVIDIA, ekran kartı pazarında yaşanan stok sorununu gidermek için canla başla çalışıyor.

Firmadan CFO (Chief Financial Officer) ve başkan yardımcısı Colette Kress, kripto para pazarının beklentilerini aştığını söylüyor. Ancak NVIDIA, kripto para sektörüne henüz yeterince güvenmiyor. “Ana odağımız hâlâ oyuncular ve oyun sektörü,” diyor Kress. Firma, kripto para peşinde koşanların 2019 yılına dek ekran kartı pazarında arz-talep dengesini olumsuz etkileyeceğini tahmin ediyor. Bu da oyuncuların bir süre daha makul fiyata ekran kartı bulamama ihtimali demek.

CEO Jensen Huang da benzer tahminlerde bulunuyor. Ekran kartı talebinin, içinde bulunduğumuz çeyrekte de artarak süreceğini tahmin ediyor Huang. Söylediğine göre fiyat artışlarının esas sorumlusu ise satıcılar. Firma, satıcılara bitcoin miner’ları yerine oyunculara önem vermeleri yönünde uyarı yapmış. Tabii bunun bir sonucu olur mu bilinmez ancak NVIDIA ekran kartlarını oyunculara makul fiyatlardan sunmak için elinden geleni yapıyormuş. Online satıcılar da firmanın oyunculara öncelik vermeleri yönünde baskı yaptığı yerler arasında.

Kaynak: Polygon
NVIDIA’ya Göre Ekran Kartlarında Spectre ve Meltdown Açığı Yok