Kategoriler

Oculus Rift’in Avrupa’da Çıkış Tarihi ve Fiyatı Açıklandı

Oculus Rift ’in Avrupa’da Çıkış Tarihi ve Fiyatı Açıklandı

ABD’deki çıkışından sonra, Avrupa’daki resmi piyasaya çıkış tarihi merakla beklenen Oculus Rift için 20 Eylül tarihi verildi.

ABD’deki çıkışından sonra, Avrupa’daki resmi piyasaya çıkış tarihi merakla beklenen Oculus Rift için 20 Eylül tarihi verildi.

Sanal gerçeklik teknolojisi meraklıları, 2012’de dağıtılmaya başlayan ilk Oculus Rift geliştirici kitlerinden beri bu ürünün gelişini bekliyorlardı. Mart ayında ABD’deki satış başlangıcından sonra, şimdi de Avrupa, İngiltere ve Kanada için piyasaya çıkış tarihi ve fiyat açıklaması yapıldı. 20 Eylül’de piyasada olacak Rift paketi Avrupa’da 699 Euro’dan ve İngiltere’de 549 Sterlin’den satılacakmış.

Oculus firması sanal gerçeklik gözlüğünün Amazon, Best Buy, GAME gibi kanallardan önsipariş edilebileceğini de belirtmiş. Her kanalda farklı önsipariş tarihleri olabileceği için, eğer bir tane ısmarlamak istiyorsanız hepsinin web sitelerine ayrı ayrı bakmanızı öneriyoruz.

Oculus Rift kiti ile beraber, bir platform oyunu olan Lucky’s Tale de hediye veriliyor. Ayrıca sene sonuna kadar 30’dan fazla oyun da sanal gerçeklik gözlüğü ve Oculus Touch kontrolörü desteği ile piyasada olacak. Bunlara Minecraft: Windows 10 Edition Beta da dahil. Rift sadece oyun oynamak için değil, 360 derecelik panaromik videoları ve sinema filmlerini izlemek için de kullanılabiliyor.

Asus’tan Oculus Rift Destekleyen Masaüstü Bilgisayarlar

Görüntülenmeler:
7
İlgili etiketler:
· ·
İlgili Kategoriler
Diğer · Donanım · Ekipman · Haber · Virtual Reality