Kategoriler

Oculus’un Yeni Gözlük Prototipi: Crescent Bay

Oculus'un Yeni Gözlük Prototipi: Crescent Bay

Lider sanal gerçeklik teknolojisi firması Oculus VR, yeni ve üçüncü Oculus Rift gözlük prototipi olan Crescent Bay’i tanıttı.

Oculus VR firması ilk geliştirici konferansını düzenledi ve konferansta merakla beklenen üçüncü Oculus Rift sanal gerçeklik gözlük prototipi “Crescent Bay” tanıtıldı. Crescent Bay prototipi önceki örneklerden biraz farklı. Firma bu yeni prototip için, “İlk geliştirici versiyonu DK1, ikinci versiyon DK2’den ne kadar ilerideyse, bu da ikinciden o kadar gelişmiş bir cihaz olacak.” açıklamasını yaptı.

DK3 Crescent Bay sanal gerçeklik gözlüğü öncelikle arkada bir kameraya sahip, böylece kullanıcılar isterlerse 360 derecelik görüş açısına ve artırılmuş gerçeklik uygulamarında çevrelerinde tam dönüş rahatlığına sahip olacaklar. Ayrıca cihaza monte edilmiş kulaklıklar ve geliştirilmiş 3D ses pozisyonlandırma özelliği de bulunuyor.

Crescent Bay’de henüz ayrıntıları verilmeyen yeni bir ekran var ve cihazın hem ağırlığı azaltılmış, hem de daha ergonomik olacak şekilde tasarımı biraz değiştirilmiş. Oculus VR firması demo oyun ve uygulama içeriklerinin yanında, test edilmesi için çeşitli video ve film örnekleri de sunacak.

Yeni prototipin geliştiricilerin alımına ne zaman açılacağı belli değil ama kulağımıza gelen söylentiler, Oculus VR’ın 2015 yılı içinde piyasaya çıkış için hazırlandığını belirtiyor.

http://www.youtube.com/watch?v=q8cFjIXWSxs

Görüntülenmeler:
4
İlgili etiketler:
· · · · · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber