Orijinal Resident Evil Oyunu Tekrar Yapılıyor Orijinal Resident Evil Oyunu Tekrar Yapılıyor
Capcom firması bir klasik olan orijinal Resident Evil oyununu, 2015 çıkışı için tekrar yapıyor. Resident Evil zamanında oynayanlar için tüyler ürpertici bir deneyimdi. 1996... Orijinal Resident Evil Oyunu Tekrar Yapılıyor

Capcom firması bir klasik olan orijinal Resident Evil oyununu, 2015 çıkışı için tekrar yapıyor.

Resident Evil zamanında oynayanlar için tüyler ürpertici bir deneyimdi. 1996 yılında Sony PlayStation’da çıktığında anında modern bir klasik haline gelmişti. Şimdi Capcom bu deneyimi hem gençlere, hem de ilk oyunu yeniden oynamak isteyenlere sunmaya hazırlanıyor.

2015’de PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 ve Xbox One platformlarında çıkacak Resident Evil, daha önce 2002 yılında GameCube konsolu için bir kez remaster yapılmıştı. Bu sefer 1080p çözünürlüğünde, 16:9 oranında ve yepyeni grafiklerle ve seslerle oynayabileceğimiz Resident Evil, bizleri bir kez daha korkutacağa benziyor.

Aşağıdaki Japonca videoda Capcom yapımcıları Tatsuya Kitabayashi ve Yoshiaki Hirayashi, oyunla ilgili bilgi veriyorlar. Amaçlarının Resident Evil’i mümkün olduğu kadar orijinaline sadık kalarak, teknik olarak yenilemek olduğunu anlatıyorlar. Oyunun atmosferini korumak için ellerinden geleni yaptıklarını belirten yapımcılar, oyunun temposunu ve akışını değiştirmekilerini ama grafiklerinde büyük gelişmeler yarattıklarını da ekliyor.

Resident Evil remaster projesi ile ilgili gelişmelerden anında haberdar olmak için, projenin resmi Facebook hesabını takip edebilirsiniz, buraya tıklayarak sayfaya gitmeniz mümkün.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.