Kategoriler

Overwatch Beta Erken Erişim İncelemesi

Blizzard’ın beklenen oyunu Overwatch’un beta erken erişimindeki özel detayları sizler için yazdık. Açık betaya hazırlık için bu yazımızı mutlaka okuyun!

24 Mayıs tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına çıkış yapacak FPS oyunu Overwatch, 5 – 9 Mayıs tarihleri arasında açık beta sürecine girecek. Bu süreçten öncesinde gerçekleşen beta erken erişim ise işin tatlısı kıvamında. Hani tatlı dediğimiz şey ana yemekten önce, aç karnına yenir ya, aynı o kıvam. (Bazılarımız bu konuda takıntılıyız 🙂 )

Öncelikle Overwatch’un kapalı beta sürecinde işin güzelliğini tatmışsanız, erken erişimde tüm hesabınızın sıfırlandığının haberini benden duymuş olun. Hoş, bu saate kadar belki de seviyeyi 5-10-20 ilerletmişsinizdir de ben görevimi yapayım.

fragtist overwatch win

Oyunun erken erişim sürecinde (eğer kapalı betayı oynamışsanız) sizleri büyük sürprizler beklemiyor. Ancak burası işin teknik kısmı. Bizi ilgilendiren asıl kısım ise oyunun erken erişime yani “5 Mayıs öncesinde nasıl oynarız?” tarafı. Erken erişime girmek için oyunu ön sipariş ile satın almak şart. “Ben birkaç gün daha beklerim ya sal gitsin” diyenlerdenseniz, hiç acele etmeyin. 5 – 9 Mayıs tarihleri arasında açık betada istediğiniz platformda oynarsınız. Ayrıca 29 Nisan’a kadar oyunu ön sipariş etmediyseniz, zaten erken erişim şansınızı kaybetmiş oluyorsunuz. Mecbur 5 Mayıs’ı bekleyeceksiniz.

Overwatch’taki modlarımız Quick Play (diğer oyuncularla rastgele eşleşip, haritanın görevlerini yaptığımız mod), Play vs. AI (Yapay zeka ile kapıştığımız mod. Kolay, orta ve zor olarak üç farklı zorluk seçeneği mevcut.), Custom Game (Listenizdeki arkadaşlarınızla veya yapay zeka ile oynayabildiğimiz mod. Bu modda aynı zamanda kuralları da biz belirliyoruz) ve son olarak belki de en eğlenceli kısım Weekly Brawl (her hafta farklı bir modun tanıtıldığı bölüm.) Weekly Brawl’da her hafta farklı kuralların olduğu ilginç modlara denk gelebiliyoruz. Genelde amacımız yani görevlerimiz birçok haritada olduğu gibi aynı ancak ek olarak eğlenceli dokunuşlar yapılıyor. Mesela sadece kadın karakterler seçilebiliyor veya her öldüğümüzde farklı bir karakter rastgele seçiliyor gibi, hatta bazen de çok uzun sürebilecek savaşlara denk gelebiliyoruz.

Açık betaya giriş yapmadan PC’lerimizin de hazırlıklı olması gerek değil mi? O zaman aşağıdaki detayları iyice inceleyin.

  • İşletim sistemi: Windows 7/Windows 8/Windows 10 64-bit
  • İşlemci: Intel Core i3 veya AMD Phenom X3 8650
  • Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 460, ATI Radeon HD 4850 ya da Intel HD Graphics 4400
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Sabit disk alanı: 30 GB
  • İnternet bağlantısı 🙂
  • En az 1280×780 çözünürlük

Olur da 60 FPS‘de oyunun keyfini çıkartmak isterseniz de ihtiyacınız olanlar:

  • İşlemci: Intel Core i5 ya da AMD Phenom II X3 veya daha iyisi
  • Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 660 ya da ATI Radeon HD 7950 veya daha iyisi
  • Bellek: 6 GB RAM

Unutmadan AMD ve NVIDIA kullanıcılarının ekran kartlarının da güncel olması gerekiyor. AMD için burayı, NVIDIA için burayı takip edin.

1 2

Görüntülenmeler:
16
İlgili Kategoriler
Haber · Ön İnceleme · Oyun Haberleri · PC