Kategoriler

Overwatch Hakkında Az Bilinen Gerçekler

Overwatch

Derlenen bazı “az bilinenlere” bakalım dedik. İşte Overwatch hakkında pek bilinmeyen gerçekler. Detaylar yazımızda.

Blizzard’ın çok sevilen ve çok oynanan, karakter odaklı bir FPS oyunu olan Overwatch çıktığı günden bu yana oyun dünyasını fazlasıyla meşgul ediyor.

Piyasaya sürülmeden çok uzun zaman önce çalışmalarına başlanan oyunun geçmişinden günümüze birçok macerası olmuş. Dailydot sitesinin derlediği bazı az bilinenlere bakalım dedik. İşte Overwatch hakkında pek bilinmeyen gerçekler.

Project Titan

Overwatch, yola Overwatch olarak çıkmadı. İlk olarak 2007 yılında, gizli bir çalışma olan Project Titan üzerinde çalışmaya başladı Blizzard. MMO olduğu o zamandan belli olan proje, sonradan iptal edildi. Project Titan, oyuncuların tek bir karaktere odaklandığı, klasik beceri ağacı olan bir oyun olarak tasarlanıyordu. Stüdyodan 100’ün üzerinde kişi, iptal edilmeden önce bu proje üzerinde çalışıyordu, ki bunların arasında daha sonra Overwatch’un başına getirilen Jeff Kaplan da vardı.

Erkek Tracer

Tracer, Project Titan’da da yer alan bir karakterdi ve erkek olarak tasarlanıyordu. Ancak Overwatch ekibi esas oyun üzerinde çalışmaya başlayınca, oyunun son halinde Tracer’ın kadın olmasında karar kılınmış ve oyuncuların şu anda bildiği arka plan hikayesi yazılmış. Tracer’ın son hali oldukça başarılı oldu ve onun için oyunun ilk akla gelen karakteri diyebiliriz.

Torbjorn’un tasarımı

Torbjorn’un tasarımı oyunun konseptinin belirlenmesinde epey belirleyici oldu. Project Titan daha konsept aşamasındayken, geliştiriciler tam olarak nasıl bir oyun yapmak istedikleri konusunda biraz endişelilerdi. Bunun sebebi ise World of Warcraft ve StarCraft gibi halihazırda başarıyla devam eden markalardan daha farklı bir oyun yapmak istemeleriydi. Biraz farklılık isteyen Blizzard’ın yardımına Torbjorn koştu. World of Warcraft’ın yoğun fantastik dünyasıyla StarCraft’ın füturistik havası arasında iyi bir denge yakalayan Torbjorn tasarımı, Overwatch’un da son konseptinin belirlenmesinde önemli pay sahibi.

Oyuna eklenmeyen garip karakter

Overwatch toplamda 21 karakter ile çıkış yapmıştı. Oyuna sonradan ücretsiz güncellemelerle beraber 3 yeni karakter de eklendi. Oyunun karakterleri, tarz ve oynanış olarak son derece geniş bir skalaya sahip. Ancak Jeff Kaplan’ın Gamespot’a verdiği röportajda bahsettiği absürt bir karakter daha var. Karakter, bir jetpack içinde savaşan bir kediymiş. Gerçekten ilginç. Sonuç olarak ekip bunun çok orijinal bir fikir olduğunda hemfikirmiş ancak oyuna eklememeye karar vermişler.

Türkiye Overwatch Şampiyonası Duyuruldu

1 2

Görüntülenmeler:
15
İlgili Kategoriler
Dosya Konusu · Haber · Konsol · Oyun Haberleri · PC · PlayStation · XBox