Overwatch Ligi 2020 Büyük Finalleri Başlıyor Overwatch Ligi 2020 Büyük Finalleri Başlıyor
(Haber Bülteni) Overwatch Ligi‘nin 2020 Büyük Finalleri, bugünden itibaren yola devam eden son dört takım olan Seoul Dynasty, Shanghai Dragons, Philadelphia Fusion ve geçen... Overwatch Ligi 2020 Büyük Finalleri Başlıyor

(Haber Bülteni)

Overwatch Ligi‘nin 2020 Büyük Finalleri, bugünden itibaren yola devam eden son dört takım olan Seoul Dynasty, Shanghai Dragons, Philadelphia Fusion ve geçen yılın şampiyonu San Francisco Shock ile başlıyor. Takımlardan biri 2020 yılını lig şampiyonu olarak bitirmekle kalmayacak, ayrıca 1,5 milyon $ değerindeki ödülü de evine götürecek.

Overwatch Ligi Büyük Finallerini için oldukça büyük ölçekte bir sanal stüdyo hazırlanmış. Burada farklı yerlerdeki birden fazla yayıncı, oyuncu tepkilerini ve oyunları izleyicilere aktaran kamera yayınlarıyla bir araya gelerek dünya çapındaki bu şampiyonluk rekabetine yaraşan bir izleyici deneyimi ortaya konacak.

 

Sanal sahne başlangıç tarihleri:

8 Ekim Perşembe saat 13.30

o 1. Maç: Seoul -. San Francisco – Jaws ve Hex
o 2. Maç: Philadelphia – Shanghai – ZP ve Jake

9 Ekim Cuma saat 11.30 o

3. Maç: 1. Maçın Mağlubu – 2. Maçın Mağlubu – Achilios ve Wolf

o 4. Maç: 1. Maçın Galibi – 2. Maçın Galibi – Uber ve Mr X
o 5. Maç: 3. Maçın Galibi – 4. Maçın Mağlubu – Bren ve Sideshow

• 10 Ekim Cumartesi saat 15.30
o Şampiyonluk Maçı: 4. Maçın Galibi – 5. Maçın Galibi – Uber ve Mr X

Nereden İzlenebilir: YouTube.com/OverwatchLeague, OverwatchLeague.com ve Overwatch Ligi mobil uygulaması üzerinden.

Cumartesi gününün şampiyonluk maçı sırasında taraftarlar da en sevdikleri takımı özel şekillerde destekleyebilecek:

Fan Tweet Cam: Pringles Wavy ve Cheez-It Grooves’un katkıları sayesinde #crunchtimecam hashtag’ini + bir takım adı kısaltmasını @overwatchleague’e tweet’leyen taraftarlara seçilen takımın ve rekabet ettikleri alanın bir fotoğrafı gönderilecek.
#CheckMeOWL Wall: Büyük Finaller Şampiyonluk Maçı esnasında #CHECKMEOWL ve #OWL2020 hashtag’lerini kullanan taraftarların Twitter gönderimleri bir panel üstünde sergilenecek.
Hear Me Cheer: Coca-Cola’nın sunduğu Hear Me Cheer deneyiminde masaüstü ya da mobil cihazlarıyla overwatchelague.com/react adresini ziyaret eden taraftarlar, maç boyunca mikrofonlarını etkinleştirerek yaptıkları tezahüratların yayında duyulmasını sağlayabilecek.
• Return of the king: Taraftarların gözbebeği olan Alex “Goldenboy” Mendez, yayın sırasında taraftar eğlencesinin merkezi olacak Spawn Room’dan Overwatch Ligi yayınına konuk olacak. Goldenboy, ayrıca 8 Ekim tarihinde bir Instagram baskınını sunacak.
T-Mobile Virtual Audience: Seçili taraftarlar, yayın boyunca Büyük Finaller takımlarına tezahürat ederken gösterilecek.
Lig Sembolleri: Şampiyonluk maçını OverwatchLeague.com veya resmil Overwatch Ligi mobil uygulamalarından izleyen taraftarlar, Lig Sembolleri ve özel ganimetler kazanabilecek.
o 1 saat: Tracer mozaik spreyi
o 2 saat: ev sahibi ve deplasman OWL Tracer kostümleri
o Her saat: 5 Lig Sembolü

2020 T-Mobile Overwatch Ligi Büyük Final MVP’si

Büyük Finallerin 10 Ekim tarihinde sonlanmasının ardından 2020 T-Mobile Overwatch Ligi Büyük Final MVP’si ödülü, şampiyonluk maçının en çok öne çıkan oyuncusuna verilecek. Oylamalar şampiyonluk maçı esnasında gerçekleşecek ve taraftarların oyları, toplam oyların %25’ine etki edecek. MVP ödülünün yanı sıra, Büyük Final MVP’si 100.000 $ değerindeki muazzam bir para ödülünü de evine götürecek.

Taraftar, birkaç farklı şekilde oylarını kullanabilecek:

• Twitter’da #OWLMVP ve adayınızın adını paylaşmak.
• OverwatchLeague.com adresindeki ana sayfa canlı maç oynatıcısını kullanmak.
OverwatchLeague.com adresindeki MVP sayfasına gitmek.

Özel Koleksiyon

Büyük Final galipleri bir kez daha Jeff Staples’ın katkılarıyla hazırlanmış özel giysilere sahip olacak: ceket, kapüşonlu, tişört, şapka ve Hershel sırt çantası. Elde edecekleri ödüller bunlarla da sınırlı kalmayacak. Özel ayakkabı tasarımcısı Alexander John, kişiselleştirilmiş bir çift spor ayakkabıyı özel bir Rimowa çantası içinde oyunculara gönderecek.



Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.