Overwatch, Yeni Bir Rekora Daha İmza Attı Overwatch, Yeni Bir Rekora Daha İmza Attı
Blizzard'ın dillerden düşmeyen efsane FPS oyunu Overwatch, yeni bir rekora imza attı. Detayları haberimizden okuyabilirsiniz. Overwatch, Yeni Bir Rekora Daha İmza Attı

Blizzard’ın dillerden düşmeyen efsane FPS oyunu Overwatch (OW), yeni bir rekora imza attı. 

Espor sektörünün de dilinden düşürmediği oyunda, birbirinden eğlenceli modlar ve karakterlerle seviye atlayabiliyoruz. Karakterlerimizi çeşitli kostümlerle süsleyebiliyor ve tabii ki işin eğlenceli kısmı olan “Arcade” modundan da geri kalmıyoruz. Peki nasıl oldu da Overwatch, bu kadar hızlı büyüdü?

Bazı insanlar Blizzard’ın abartılan bir firma olduğunu ve oyunlarının başarısız olduğunu düşünebilir ancak gözden kaçmayan bir gerçek var: firma, temiz iş yapıyor. Her ne kadar shooter kafasındaki oyunları bu firmaya yakıştıramayanlar olsa da OW, bir şekilde kendisini en tepeye oturtmayı başardı. 

Açıklanan bilgilere göre OW, tam 25 milyon oyuncuyla yeni bir rekora imza attı. 2016’nın Ekim ayında 20 milyon oyuncuya ulaşan oyun, bu yılı 25 milyon ile açmayı başardı ve bu sayı, gittikçe artıyor.

Firma, 25 milyonun şerefine Twitter hesabından yukarıdaki gif’i paylaştı.

NVIDIA ve BLIZZARD İş Birliği İle Overwatch Turnuvasına Hazır Olun!Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.