Overwatch’ta Mei’nin Hatasından Yararlananlar Cezalandırılacak Overwatch’ta Mei’nin Hatasından Yararlananlar Cezalandırılacak
Blizzard, Overwatch'taki Mei hatasını düzeltmek için uğraşıyor. Jeff Kaplan ise bugün bu hatadan yararlananların cezalandırılacağını söyledi. Overwatch’ta Mei’nin Hatasından Yararlananlar Cezalandırılacak

Birkaç haftadır Overwatch oyuncuları, Mei karakterinin “Ice Wall” yeteneğinin hatası yüzünden sorunlar yaşıyor. Mei’nin bu yeteneği, oyuncuyu erişilemez bir duruma sokuyor, oyuncu düşmana hasar verebiliyor. Ancak kendisi hasar almıyor. 

Blizzard uzun zamandır bu hatayı düzeltmeye uğraşıyor ve takip edilmesi güç bir hata olduğunu belirtiyorlar. Ancak düzeltmeler yolda ve bugün oyunun resmi sunucularına gelebilir.

Oyunun yönetmeni Jeff Kaplan ise bu hata hakkında şu yorumları yapıyor: “İlginç bir şekilde takip edilmesi zor bir hata kendisi. Umuyoruz bu hatayı en yakın zamanda düzeltecek güncellemeyi yapacağız. Ancak güncellemenin işe yaramaması da söz konusu. Şu an düzeltmeleri doğrulama üzerinde çalışıyoruz.”

Kaplan bu hatadan yararlananlara da şu şekilde uyarı veriyor: “Bu hatayı istismar etmeyi kesinlikle hile olarak sayıyoruz. Bu hatadan faydalanmayın. Eğer faydalanan oyuncuları görürseniz, bize bildirin. Kesinlikle istismar konusunu göz ardı etmeyeceğiz ve istismar edenler cezalandırılacak. Bu zamana kadar oyunun mekaniklerini istismar eden, hile yapan veya hack kullanan oyunculara karşı agresif bir tutum izledik. Bu konunun da diğerlerinden farkı yok.”