Oyun Aracılığı İle Ders Öğretilecek Bir Okul Projesi Oyun Aracılığı İle Ders Öğretilecek Bir Okul Projesi
Video oyun sektörünün eskilerinden Ian Livingstone, derslerin video oyunlar aracılığı ile verileceği bir okul modeli yaratmak istiyor. Ian Livingstone video oyun sektöründe iyi bilinen... Oyun Aracılığı İle Ders Öğretilecek Bir Okul Projesi

Video oyun sektörünün eskilerinden Ian Livingstone, derslerin video oyunlar aracılığı ile verileceği bir okul modeli yaratmak istiyor.

Ian Livingstone video oyun sektöründe iyi bilinen bir isim. Kendisi Tomb Raider ve dev masaüstü oyun dünyası Warhammer’ın arkasındaki adam olarak iyi biliniyor. Ayrıca 1980’larde çok popüler olan “Fighting Fantasy” interaktif roman serisi de meraklıları arasında iyi bilinir. İşte Livingstone şimdiye kadar kazandığı tüm deneyimi, video oyun kullanarak ders öğretilecek bir okul projesi için kullanacak.

Günümüzün çocuklarının internetle dolu bir hayata gözlerini açtıklarını ve farklı şekilde eğitilmeleri gerektiğini savunuyor Livingstone. Bu amaçla planladığı yeni okul konsepti için İngiltere Eğitim Bakanlığı’na başvuran Livingstone, onay alırsa okulu 2016 yılında Londra’nın batısındaki Hammersmith’de kurmak istiyormuş.

Eğitim Bakanlığı’nın sıcak baktığı ve çok yaratıcı bulduğu projede, okul ücretsiz olacak ve dersler özel hazırlanacak interakif video oyun ürünleri ile aktarılacak. Çocukların doğru ve yanlış bilgileri deneyerek edinme şansı bulunacak bu dersler ve oyunlar, karma alanlardan gelecek özel bir ekip tarafından hazırlanacakmış.

Livingstone bu alanda yalnız değil, daha önce de yine çeşitli İngiliz okullarında dünya yaratma oyunu Minecraft’ın derslere destek projelerde kullanıldığını görmüştük.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.