Oyun Sektörünün Kalbi GoodGamers.biz’de Atıyor Oyun Sektörünün Kalbi GoodGamers.biz’de Atıyor
Bugün itibariyle yayın hayatına başlayan GoodGamers.biz, sektörel haber ve sektör içi iletişim eksikliğine çözüm olmayı hedefliyor. Oyun Sektörünün Kalbi GoodGamers.biz’de Atıyor

Oyun medyasının duayenleri oyun sektöründen güncel haberleri profesyoneller, geliştiriciler ve yayıncılarla paylaşmak üzere aynı çatı altında bir araya geldi. Bugün itibariyle yayın hayatına başlayan GoodGamers.biz, sektörel haber ve sektör içi iletişim eksikliğine çözüm olmayı hedefliyor.

“Haber, haberciler tarafında yapılır” düsturuyla, oyun sektörünün hem küresel hem de yerel gelişmelerini tüm yönleriyle ele alacak site. GoodGamers, Türk oyun sektörünü anlamaya ve yeni işbirlikleri için fikir edinmeye çalışan herkese yönelik bir rehber niteliği taşıyor. Bu amaçla sitenin içeriğinin hem Türkçe hem de İngilizce olarak hazırlanacağı belirtiliyor.

Türkiye’nin önde gelen oyun medyaları Bölümsonu Canavarı, Fragtist, IGN Türkiye, Karıkoca Gaming, Level, Merlin’in Kazanı ve Oyungezer’in ortak girişimi olan GoodGamers, Türk oyun medyasının kendi iç iletişimini ve ortak hareket etme kültürünü de yerleşik hale getirmeyi amaçlamakta. Temelde oyun dünyasının ihtiyaçlarının yer aldığı bir gündeme sahip olan bu yeni sektörel mecra, günlük haberleri kadar özel dosya konularıyla da sektör aktörlerinin “sık kullanılanlar”ı arasına girmeyi hedefliyor.

Özel dosyaların yanı sıra röportajlar, pazar araştırmaları ve fikir yazılarının da bolca yer alacağı GoodGamers’ın, haftalık bültenleri ve sosyal medya postlarıyla da gündemin takipçisi olacağı belirtiliyor. Mecranın LinkedIn grup sayfası ise oyun sektörüne yönelik tartışma konularının ortaya konacağı platformlar olacak.

Sektörü geliştirme ve sektör içi iletişimi güçlendirme amacına paralel olarak GoodGamers’ın kâr amacı gütmeyen bir platform olarak kurgulandığının altı çiziliyor. Dolayısıyla ziyaretçiler hiçbir zaman bir reklâmla, sponsorlu içerikle ya da advertorial çalışmayla karşılaşmayacaklar.

Sektörün nabzını tutmayı hedefleyen haber sitesine http://goodgamers.biz adresinden ulaşabilirsiniz.

ROG Zephyrus İncelemesi | Oyuncular İçin Çok İnce, Hafif ve Kuvvetli