Bethesda, Fallout 76’in Beğenilmeyeceğinin Farkındaymış Bethesda, Fallout 76’in Beğenilmeyeceğinin Farkındaymış
Sıkıntılı bir çıkış süreci yaşayan ve inceleme notları son derece düşük olan Fallout 76 çıkarken Bethesda her şeyin farkındaymış. Bethesda, Fallout 76’in Beğenilmeyeceğinin Farkındaymış

Sıkıntılı bir çıkış süreci yaşayan ve inceleme notları son derece düşük olan Fallout 76 çıkarken Bethesda her şeyin farkındaymış.

Bethesda’dan Todd Howard, Fallout 76’in zorlu bir çıkış yaşayacağını ve pek beğenilmeyeceğini tahmin ettiklerini söylüyor. Howard, IGN’e verdiği röportajda Kasım 2018’de çıkış yapan oyunun hem Bethesda’nın güvenilirliğini zedelediğini hem de Fallout markasına zarar verdiğini kabul ediyor. Seride daha önce denenmemiş bir şeyi denedikleri için sıkıntılı bir çıkış sürecinin onları beklediğini de biliyorlarmış. Tabii bu denli düşük inceleme skorlarını ve olumsuz yorumları bekliyorlar mıydı bilemiyoruz.

Howard, yepyeni şeyler denedikleri için zorluklar yaşayacaklarının farkında olduklarını belirtiyor. “Birçok oyuncunun ‘sizden istediğimiz oyun bu değildi’ diyeceğini biliyorduk ancak yine de yeni şeyler denemek istedik.”

Howard, oyuna dair en büyük pişmanlığının test sürecini daha uzun tutmamak olduğunu ifade ediyor. “Şansım olsaydı daha farklı yapacağım tek şey oyuncuların Fallout 76’i devamlı oynayıp test etmelerini sağlardım. Daha sonra tam çıkışı gerçekleştirirdim.”

Ancak Bethesda oyundan hâlâ umutluymuş. The Elder Scrolls Online da çok sıkıntılı bir çıkış süreci yaşamıştı ancak sonradan toparlayıp en çok oynanan MMORPG’lerden birine dönüşmüştü. Firma, Fallout 76’in de aynı şekilde büyüyüp gelişmesini umuyor.

Klasik D&D RPG’leri Konsollara Geliyor!