Kategoriler

Civilization VI’da Almanya’yı Yönetecek Lider Belli Oldu

Civilization VI’nın çıkışına daha birkaç ay var ancak ülkelerin lider tanıtım videoları sayesinde ilgiyi üzerinde tutuyor.

Civilization VI’nın çıkışına daha birkaç ay var ancak ülkelerin lider tanıtım videoları sayesinde ilgiyi üzerinde tutuyor. Firaxis Games tarafından geliştirilen Civilization VI uzun soluklu oyun serisine getirdiği yenilikler ile 4X oyun türünü yeniden tanımlamayı hedefliyor.

Yeni yayımlanan videoda Almanya ve lideri Frederick Barbarossa ile tanışma fırsatı buluyoruz. Serinin eski oyunlarındaki gibi Almanya endüstri ve askeri özellikleri ile ön plana çıkan bir medeniyet olacak. Barbarossa hükümetin askeri politikalarına bir tane daha eklerken, askeri birimler şehir devletlerine karşı daha etkili saldırılar yapabiliyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=kyfztARmagA

Ayrıca her şehir bir adet fazladan bölge kurabiliyor. Almanya ile beraber gelen özel bölgenin adı Hansa. Endüstriyel bölge olarak inşa edilen bu yapı eğer yanında ticari bölge yada hammadde bölgeleri varsa bu bölgelere fazladan üretim sağlıyor.

fragtist-civilization-vi-hansa

Modern çağlarda gelen özel birim ise U-boat. Bu denizaltılar İkinci dünya savaşında Müttefik güçlerine karşı oldukça etkili olmuştur. Benzer şekilde oyunda U-boat eğer açık denizdeyse daha etkili saldırılar yapıyor. Civilization VI 21 Ekim tarihinde PC için piyasaya çıkması bekleniyor.

fragtist-civilization-vi-u-boat

Civilization VI’da İskitler’e Liderlik Edecek İsim Belli Oldu

Görüntülenmeler:
6
İlgili etiketler:
· · · · ·
İlgili Kategoriler
Gamescom · Haber · Oyun Haberleri · PC