Hearthstone Anka Yılı Başladı! Hearthstone Anka Yılı Başladı!
Anka Yılı, Blizzard’ın kart oyunu Hearthstone'un yeni genişleme paketi olan Ashes of Outland'in çıkışıyla birlikte resmi olarak başlıyor. Hearthstone Anka Yılı Başladı!

Anka Yılı, Blizzard’ın kart oyunu Hearthstone yeni genişleme paketi olan Ashes of Outland’in çıkışıyla birlikte resmi olarak başlıyor. Oyuncuları tehlikeli ve savaşlarla darmadağın olmuş bir diyara davet eden Ashes of Outland, 135 yeni kart getiriyor.

Hearthstone’un ilk yeni sınıfı olan Demon Hunter (İblis Avcısı) da yeni genişleme paketiyle oyundaki yerini alıyor. İblis Avcısı, direkt kahraman saldırıları ve güçlü iblis minyonların üstüne kurulu agresif bir oyun tarzına sahip. Yeni sınıf, Illidan Stormrage kahramanı ve yeni 30 kart, İblis Avcısı tek kişilik hikâyesini tamamlayan tüm oyunculara ücretsiz olarak verilecek. 

Ashes of Outland tam 135 yeni kartı oyuna getirmekte. Yeni bir tür efsanevi minyon olan Prime kartlar da bunlar arasında. Prime’lar, başlangıç biçimlerinde güçlü ve bilhassa oyunun erken ve orta safhalarına yönelik minyonlar. Oyun alanından ilk defa kaldırılmalarının ardındansa oyuncunun destesine geliştirilmiş bir şekilde yeniden karılıyorlar. Oyuncuların dikkat etmesini gerektirecek bir diğer özellik de Hapsolmuş İblisler. İki tur boyunca hareketsiz kalarak bu süre boyunca hasar alması veya vermesi mümkün olmayan bu minyonlar, etkin hale gelince oyunun seyrini değiştiren etkiler ortaya çıkarabiliyor.

Hearthstone Masters Tour Çevrimiçi Ortama Taşınıyor

Anka Yılı

Anka Yılı çok önemli değişikliklerle başlıyor:

  • Dereceli Modu Yenilemesi: Yeni yılla birlikte geliştirilmiş bir dereceli deneyimi de oyuna geliyor. Yenilenmiş eşleştirme ve yeni ödüllerle dolu bir ilerleme sistemi bunlar arasında.
  • Yeni ve Oyuna Dönen Oyunculara Özel Deneyim: Hem başlangıç derecelerini tırmanan yeni oyuncular hem de uzun bir aranın ardından Hearthstone’a dönen oyuncular, kendi seçecekleri sınıf için ücretsiz bir rekabetçi deste elde edecek.
  • İyileştirilmiş Kart Paketi Deneyimi: Sevilen “efsanevi kartların kopyası çıkamaz” kuralı artık tüm nadirlik düzeylerini kapsıyor. Oyuncular artık hiçbir yaygın, nadide veya epik kartın iki kopyasından fazlasını almayacak.
  • Ücretsiz Tek Kişilik Macera: Genişleme paketinin ilerleyen dönemlerinde tüm oyuncular Outland dünyasında geçen ücretsiz bir tek kişilik macera elde edecek.
  • Rahip Sınıfı Yenilemesi: Rahip sınıfı kimliğini daha da öne çıkaracak büyük değişiklikler oyuna geliyor. Sınıfın altı kartı Şeref Salonu’na aktarılırken bunların yerine yeni kartlar eklenecek.

Hearthstone’a giriş yapan oyuncular bir görev serisini tamamlayarak toplamda altı kart paketi kazanabilecek. Bunların üç tanesi Ashes of Outland’den, diğerleriyse Descent of Dragons, Saviors of Uldum ve Rise of Shadows genişleme paketlerinden birer tane olacak. Serinin ilk görevine şu anda erişilebilir. İkinci ve üçüncü görevse 8 ve 9 Nisan tarihlerinde eklenecek. Ayrıca 29 Haziran tarihine kadar oyuna giriş yapan tüm Hearthstone oyuncuları efsanevi minyon Kael’thas’a ücretsiz sahip olacak.

Legends of Runeterra Nisan Ayında Çıkıyor!