Hearthstone’un Yeni Genişleme Paketi: Forged in the Barrens Çıktı Hearthstone’un Yeni Genişleme Paketi: Forged in the Barrens Çıktı
(Haber Bülteni) Blizzard Entertainment’ın sevilen dijital kart oyunu Hearthstone’un yeni genişleme paketi Forged in the Barrens artık oyunda. World of Warcraft’ın sembolleşmiş bölgelerinden birinde geçen Forged in... Hearthstone’un Yeni Genişleme Paketi: Forged in the Barrens Çıktı

(Haber Bülteni)

Blizzard Entertainment’ın sevilen dijital kart oyunu Hearthstone’un yeni genişleme paketi Forged in the Barrens artık oyunda. World of Warcraftın sembolleşmiş bölgelerinden birinde geçen Forged in the Barrens, 135 kartla birlikte geliyor.

Forged in the Barrens’la oyuna gelen yeni Hiddet (Frenzy) etkisi, minyonlara hasara karşı hayatta kaldıkları ilk sefer için güçlü özellikler sunuyor. Oyuncular ayrıca 5 manaya ulaştıklarında güç kazanan ve 10 mana kristaline sahip olduklarında en son hallerini alan dereceli büyüleri (ranked spells) destelerine ekleyebilecek. Büyü Türleri (Spell Schools) özelliğiyse pek çok büyü kartına kalıcı olarak eklenerek olası sinerjilerin sayısı arttırıldı. Son olarak her bir sınıf için bir tane olmak üzere 10 efsanevi paralı asker minyon Forged in the Barrens’la birlikte Hearthstone’da yerlerini alacak.

 

 

Blizzard Entertainment Başkanı J. Allen Brack yaptığı açıklamada;  “Forged in the Barrens, Warcraft’ın en tanıdık hikâye ve temalarından bazılarına hayat veriyor ve yeni kartlar Horde’un ruhunu ve hiddetini oyuna aktarıyor. Yeni Ana setin de oyuna dahil olmasıyla birlikte Grifon Yılı’na daha heyecanlı bir başlangıç yapılamazdı” dedi.

Hearthstone Ana Set ve Klasik Oyun Formatı

Bugün oyuna gelen ve tüm oyunculara seviye atladıkça ücretsiz olarak sunulacak Hearthstone Ana seti, bazıları mevcut setlerden bazılarıysa yepyeni olmak üzere 235 karttan oluşan bir koleksiyonla mevcut Temel ve Klasik setlerin yerini alacak. Hearthstone’la birlikte evrilmesi planlanan Ana set, her yıl güncellenerek oyunculara sağlam bir temel sunacak ve hem yeni hem de geri dönen oyuncuları destekleyecek.

Geçtiğimiz hafta, oyunun çıktığı 2014 yılına geri götüren Hearthstone Klasik formatı haberini yapmıştık. Standart ve Vahşi modlarının yanında yerini alan Klasik formatı kendine özgü ödüller ve sıralamalara sahip ve Hearthstone’un özgün kartlarını ilk çıktıkları zamanki halleriyle içeriyor.

 

 

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.