Heroes of the Storm’da Gerçek Parayla Loot Box Alma Dönemi Bitiyor Heroes of the Storm’da Gerçek Parayla Loot Box Alma Dönemi Bitiyor
Blizzard, MOBA oyunu Heroes of the Storm'da gerçek parayla rastgele eşyalar veren loot box'ları satın almaya son veriyor. Heroes of the Storm’da Gerçek Parayla Loot Box Alma Dönemi Bitiyor

Blizzard, MOBA oyunu Heroes of the Storm’da gerçek parayla rastgele eşyalar veren loot box’ları satın almaya son veriyor.

Oyunun test sunucusuna gelen son yamaya göre, loot box’lar artık Gem ile satın alınamayacak. Bundan sonra loot box’ların her biri 3000 Gold ile alınabilecek. Gem, oyunun gerçek parayla satın alınan para birimi. Gold ise oyun içinde kazanılabiliyor.

Tabii bu durum yalnızca loot box’lar için geçerli olacak. Oyuncular Gem ile Hero, Bundle ve Stimpack gibi ögeleri satın almaya devam edebilecekler.

Bu değişikliğin sebebiyle ilgili Blizzard’dan bir açıklama gelmedi ancak muhtemelen dünya çapında loot box sistemleriyle ilgili süren tartışmalar ve yapılan yeni düzenlemeler ile ilgili bir değişiklik bu.

EA, Belçika’da FIFA Points Satmayı Bırakıyor