Osmanlı, Rise of Kingdoms Oyuncularının İlk Tercihi Olmaya Başladı Osmanlı, Rise of Kingdoms Oyuncularının İlk Tercihi Olmaya Başladı
Rise of Kingdoms’a dahil olan Osmanlılarla birlikte savaşlardaki stratejik değişiklikler oyuna heyecan katmaya devam ediyor. Osmanlı, Rise of Kingdoms Oyuncularının İlk Tercihi Olmaya Başladı

Son güncelleme ile Rise of Kingdoms’a dahil olan Osmanlılar, Araplar ve Bizanslılarla birlikte savaşlardaki stratejik değişiklikler oyuna heyecan katmaya devam ediyor. Almanya’nın saldırı gücüne rakip olabilecek tek imparatorluk olan Osmanlılar, şimdiden oyuncuların ilk tercihleri arasına girmeye başladı.

Her medeniyetin kendi özel birlikleri bulunuyor

Rise of Kingdoms’ta 11 farklı medeniyet bulunuyor. Bunlar; Roma, Almanya, İngiltere, Fransa, İspanya, Çin, Japonya, Kore, Osmanlı, Arabistan ve Bizans. Her birliğin kendine ait özel birlikleri ve bu birliklerin medeniyete kazandırdığı ekstra avantajlar da bulunuyor. Örneğin Roma’nın Lejyonerleri ekstra piyadelerin savunma gücünü, hareket hızını ve gıda üretim hızını artırma gibi artılar sağlıyor. Öte yandan Almanya’nın Töton Şövalyeleri süvarilerin saldırı gücünü ve askerlerin eğitim hızını artırma gibi artılar sağlayabiliyor. Oyuna yeni katılan Osmanlı’da ise özel birlik olarak Yeniçeriler bulunuyor. Oyuncular Osmanlıları tercih ettiğinde ise başlangıç komutanı olarak I. Osman’a sahip oluyor ve aynı zamanda okçuları daha hızlı iyileştirme, fethetme ve kıta ilerlemelerinin hızını artırma, etkin beceri hızını artırma gibi pozitif özellikler elde ediyor.

Yeni başlayanlar için öğretici içerikler

Rise of Kingdoms, RPG ve RTS türünün özelliklerini bir arada sunuyor. Yeni başlayan oyuncuları ayrı bir sunucuya taşıyan Rise of Kingdoms, bu sayede onları kendi güçlerine yakın rakiplerle yan yana olma imkanı veriyor ve daha güçlü oyunculara yetişebilmeleri için fırsat sunuyor. Ayrıca oyun başlangıcında oyunculara oyunu öğretme konusunda oldukça yardımcı olan yönlendirmeleri ve Türkçe dil desteği ile oyun başlangıcından itibaren keyifli bir deneyim yaşatıyor.

Age of Empires 2 Definitive Edition ESRB Sitesinde Ortaya Çıktı!