PUBG MOBILE Hile ile Mücadelede Kararlı! PUBG MOBILE Hile ile Mücadelede Kararlı!
PUBG MOBILE 2018’de yayınlandığından bu yana, oyun içi hilelere karşı sıfır tolerans politikası uyguluyor. Ayrıntılar haberimizde. PUBG MOBILE Hile ile Mücadelede Kararlı!

PUBG MOBILE 2018’de yayınlandığından bu yana, oyun içi hilelere karşı sıfır tolerans politikası uyguluyor. Oyun ekibi şimdi de gelişmiş gerçek zamanlı tespit teknolojisi barındıran iyileştirilmiş bir anti-hile sistemi duyurdu.

Bu yeni hile tespit teknolojisi, şüpheli yazılım ve değiştirilmiş oyun verilerini tarayarak, sıradışı oyun aktivitelerini takip etme özelliğine sahip. Bu sayede hilecileri tespit etme ve oyundan men etme konusunda alınan kararların doğruluğunu sağlıyor. Sürekli değişen hile yöntemlerine karşı güncel kalabilmek için de devasa ve sürekli büyüyen bir veritabanıyla karşılaştırma yapıyor.

PUBG MOBILE’da hile tespiti için yoğun şekilde çalışan yüzden fazla kişilik bir “anti-hile güvenlik ekibi” de var. Güvenlik ekibi, oyunun raporlama sisteminden gelen bilgileri gözlemleyerek, yalnızca ek yazılım ve diğer hack veya hile yöntemleri kullananların oyun ortamından yasaklanmasını sağlıyor.

PUBG MOBILE geliştiricileri, bugüne kadar birçok yeni hile yöntemini engellemeyi başardı. Ekip, günde en az 3000 hileciyi oyundan 10 yıllığına men etmeye devam ediyor.

Türk oyunculardan gelen öneriler yeni bir özelliğe dönüştü

PUBG MOBILE Türkiye ekibi de özellikle oyundaki Sıralama konusunda anti-hile yöntemlerine çok önem veriyor. Hile yöntemleri kullandıkları belirlenen ve sıralamanın üstlerinde yer alan birçok Türk oyuncuya bugüne kadar büyük cezalar verilmiş durumda.

PUBG Mobile Türkiye topluluğu, PUBG Mobile’ın resmi Türkiye Facebook sayfasında, doğrulanmış hilecilerin ID’lerini düzenli olarak duyurmaya devam ediyor. Oyun içi raporlama ekranına hilecilerin ID numaralarının eklenmesi, Türk oyuncular tarafından talep edilen bir özellikti. Türk oyunculardan gelen bu talebi dikkate alan PUBG MOBILE geliştiricileri, 0.15.0 güncellemesiyle birlikte hilecilerin ID numarasını ekleyen özelliği getirdi.

Geliştiriciler güvenlik sistemini geliştirmeye devam ederken, oyuncuların da hile anlamında şüpheli gördüğü her türlü hareketi, oyun içi raporlama sisteminden kendilerine iletmelerini istiyor, oyunculardan gelen her türlü yorum ve önerileri dikkate almaya devam ediyor. Oyuncular tarafından gönderilen her rapor, detaylı şekilde araştırılıyor ve araştırma sonuçları, raporu gönderen oyunculara iletiliyor.

PUBG MOBILE’ı ücretsiz olarak iOS ve Android üzerinden indirebilirsiniz.

Fortnite’ta Hile Yapan Bir Çocuk Mahkemeye Verildi