Kategoriler

Resident Evil Village’taki Lady D’nin Boyu The Mercenaries için Kısaltıldı

Resident Evil Village Gold Edition Lady Dimitrecu

Resident Evil Village Gold Edition, Winter’s Expansion ile birlikte 28 Ekim‘de piyasaya sürülecek. Rose Winters‘ın Shadows of Rose DLC‘sinin devamında neler yapabileceğini görmek veya The Mercenaries‘te ordularla savaşmak için bir kez daha Village‘a geri dönecek oyuncuları bir sürpriz bekliyor.

Oyun direktörü Kento Kinoshita, Polygon ile yaptığı röportajda, sonunda her Resident Evil hayranının favori vampiri Lady Dimitrescu olarak oynamanın tam olarak nasıl bir his olabileceği de dahil olmak üzere The Mercenaries hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Hem Lady D hem de Karl Heisenberg’in oynanabilir ilk çıkışını yapacağı The Mercenaries‘te yeni karakterlerin oyun moduna uyarlanmasına değinen Kinoshita, “Onları The Mercenaries’e uyarlarken, her birine kendi benzersiz özelliklerini vermek için çaba sarf ettik. Heisenberg, yakın mesafeli saldırıları serbest bırakmak için manyetik güç kullanırken, Chris uzun menzilli saldırıları (ateşli silahlar) yakın dövüş (yumruklar) ile birleştiren melez bir karakter. Leydi Dimitrescu ise son derece güçlü hissettiren yıkıcı vuruşlar yapmak için uzun boyunu kullanıyor” dedi.

Kento Kinoshita, The Mercenaries modunda oyundaki ana düşmanlar olarak oynanabileceği açıklandığından beri hayranların en merak ettiği konuya da açıklık getirdi. The Mercenaries‘te Lady D‘nin ne kadar uzun olacağı sorulan Kinoshita, şunları söyledi:

“Leydi Dimitrescu’nun boyu geliştirme sırasında birçok zorluğu beraberinde getirdi, ancak sonunda onu diğer karakterlerden daha uzun olan dev bir boyla hayata geçirmeyi başardık. The Mercenaries’te oyuncuların karakteri kolayca kontrol edebilmesi gerekiyor ve bunu mümkün kılmak için yüksekliğini 9 feetin (2.74 m) biraz altına ayarladık. Bu yükseklikte oyuncu tavana çarpmaktan zar zor kaçınıyor. Ayrıca, Thrill Gauge Sistemi ile onun iki yanını -sakin, ağırbaşlı ile heyecanlı, dengesiz- ifade edebildik. Üç kızı da hayranlar tarafından çok iyi karşılandı, bu yüzden onları Lady Dimitrescu’nun eylemlerinden biri olarak dahil etmeye karar verdik.”

Üçüncü şahıs bakış açısıyla oynamamızı sağlayacak bir mekaniği de içeren Resident Evil Village Gold Edition, 28 Ekim 2022‘de PlayStation 4, PlayStation 5, PC, Xbox One ve Xbox Series X / S platformları için çıkacak.

Resident Evil Village – İlk 10 Dakika