Kategoriler

Splatoon 3: Splatfest Dünya Prömiyeri 27 Ağustos’ta

Yeni 30 dakikalık Splatoon 3 Direct video sunumu izleyicilere Splatoon serisinin en yeni oyununa derinlemesine inceleme fırsatı sunuyor. Splatoon 3 9 eylülde Nintendo Switch’e geliyor.

Sunumda, Splatoon 3’ün üç ana modu hakkında yeni ayrıntılar verildi: Turf War*1 en fazla zemini boyamak için ikonik dörte dört takım savaşı; Salmon Run, Altın Yumurta toplamak için dört kişilik bir ekibin tehlikeli Salmonid Bosslarının akınlarını savuşturduğu bir işbirliği modu; ve oyuncuların kötü Octarians’a karşı mücadelelerinde Ajan 3’ü yönettiği “Return of the Mammalians”ı içeren yeni tek oyunculu hikaye modu.

Ek olarak, Splatfests*1 adlı yinelenen çok oyunculu etkinlikler seriye geri dönüyor. Splatfest Dünya Prömiyeri 27 Ağustos’ta gerçekleşecek ve tam sürüm oyun çıkmadan önce her Nintendo Switch sahibine bu küresel etkinliğe katılma şansı sunacak. Demoyu indiren oyuncular, Splatfest Dünya Prömiyer*2 öncesinde 7 günlük ücretsiz deneme için bir kod elde edecekler. Serinin hem yeni gelenleri hem de tecrübelileri, üç temadan birine desteklerini gösterebilir ve bunu yeni tanıtılan Tricolor Battles’da kullanabilirler.

Sunumun öne çıkan başlıkları arasında şunlar yer alıyor:

 • Geliştrilmiş Turf War oynanışı: Doğal olarak, Splatsville adlı bir yerde, Turf War, yerel halkın en sevdiği eğlencedir.Dört kişilik iki takım, üç dakika içinde haritadaki en fazla alanı boyamak için yarışırlar. Oyuncuların duvarları tek seferde yüzerek aşabildiği Squid Surge ve dönerken mürekkep içerisinden atlamayı mümkün kılan Squid Roll gibi yeni teknikler tanıtıldı. Bir oyuncunun karakteri hareketi gerçekleştirirken parlarsa, rakiplerin mürekkebini de kendi rengine boyayabilir.
 • Yeni ve geri dönen bölümler: Turf war çeşitli egzotik yerlerde oynanabilecek. Eeltail Alley, Scorch Gorge, Mincemeat Metalworks ve Undertow Spillway gibi Splatlands’a özgü etaplar mevcut. Ayrıca canlı sokak satıcılarıyla ağzına kadar dolu bir iskele olan yeni Hagglefish Market de haritalar içerisinde mevcut. Greater Inkopolis’ten Museum d’Alfonsino, Hammerhead Bridge ve Mahi-Mahi Resort gibi birkaç bölüm de geri dönüyor. Video sunumunda gösterilenler de dahil olmak üzere toplam 12 bölüm lansmanda çıkmayı bekliyor. Lansman sonrası ücretsiz güncellemelerde daha fazla bölüm oyuna eklenecek*3.
 • Deep Cut üçlüsü: Deep Cut, Splatsville haber programı Anarchy Splatcast’a ev sahipliği yapan popüler bir üçlüdür. Şu anda mevcut olan savaş bölümleri ve diğer haber bültenleri hakkında bilgi sağlarlar. Seride ilk kez, bu güncellemeler Splatsville’i keşfederken hareket halindeyken bile okunabilecek.
 • Splatfest’ler geri dönüyor: Bu etkinliklerde oyuncular 3 adet duyurulan tema içerisinde favori olarak seçtiği temaya oy verebilir. Temsil ettikleri takım bu seçime göre belirlenir ve kazanan, belirli bir süre boyunca yapılan savaşlarla belirlenir. Splatfestler iki yarıdan oluşacak: ilk yarıda, üç takım 4’e 4 Turf War savaşlarında yarışacak. İkinci yarı, üç takımın aynı anda savaştığı yeni bir mod olan yepyeni Tricolor Turf War savaşlarını içeriyor. Birinci olan takım, bu benzersiz 4-v-2-v-2 maç türünde kendilerini savunabilir mi? 
 • Splatoon 3 Splatfest Dünya Prömiyeri: 9 Eylül’de lansmandan önce Splatoon 3‘e dalmak isteyen herkes 27 Ağustos’taki Splatfest Dünya Prömiyerine katılabilecek. 18 Ağustos’tan itibaren ücretsiz demo Nintendo eShop’tan indirilebilecek. Oyuncular, 27 Ağustos’a kadar Team Rock, Team Paper veya Team Scissors’ı seçebilirler.Demonun belirli bölümleri, 28 Ağustos CEST saatiyle 10:00 da başlayacak Splatfest etkinliği öncesi 25 Ağustosta oynanabilir olacak.
 • Splatlands’ın ana silahları: Önceki Splatoon oyunlarındaki tüm ana silah türleri, başlangıçtan itibaren Splatoon 3’te mevcut olacak. Yeni, Splatlands’a özgü silahlar da eklendi: aynı anda üç yöne ateş edebilen ve patlamadan önce kısa bir süre donan yüklü atışlar yapabilen yay benzeri Tri-Stringer. Splatana Wiper, savurarak üretilen mürekkep bıçaklarını fırlatır. Şarj ettikten sonra savrulursa, yüklü bir dikey saldırıya dönüşür.
 • Özel silahlarSplatoon 3, yeterince bölgeyi boyadıktan sonra serbest bırakılabilen özel silah türleri gibi yeni ve benzersiz özel silahları getiriyor. Bunlara Tacticooler da dahil- etkinleştirildiğinde, takım için istatistik artırıcı içecekler içeren bir buzdolabı belirir. Bölgede sonik dalgalar yayan Wave Breaker da var. Ve Reefslider, rakipleri üzerinde bir mürekkep patlaması yaratarak ileriye doğru hücum eden, köpekbalığı şeklinde, mürekkeple çalışan harika bir silah. Tenta Missiles, Inkjet, Ink Storm, Ultra Stamp ve Booyah Bomb gibi Splatoon serisinden bazı tanıdık özel silahlar geri dönecek. Özel silahlar ana silahlarla eşleştirilmiştir, böylece oyuncular kendi sıçrama tarzlarına uygun komboyu bulabilirler.
 • Savaş modları: Splatlands’deki tek çatışma türü Turf War savaşları değildir. Anarchy savaşlarında oyuncular sıralama için yarışırlar. Dönen dört farklı mod mevcut: Splat Zones, Tower Control, Rainmaker ve Clam Blitz. Anarchy Savaşı (Seri), tek başına bir mücadeleye girmek isteyen oyuncular içindir. Alternatif olarak, arkadaşlarınızla takım kurarken Anarchy Battle’a (Açık) katılmanın yolu da buradan geçer. Özel Savaşlarda oyuncular modları ve diğer seçenekleri istedikleri gibi ayarlayabilirler. Lobide erişilebilen herhangi bir mod, Anarchy Savaşı (Serisi) hariç, arkadaşlarla oynanabilir, bu nedenle seride ilk kez bir maç bittikten sonra bir set grubunda oynamaya devam etmek mümkün. Oyuncular ayrıca Shoal*4‘te yakındaki insanlarla farklı modlarda oynamak için yerel iletişimi kullanabilirler.
 • Bugüne kadarki en büyük Salmon Run: Dört oyuncunun birlikte çalışmasını ve üzerlerinde ilerleyen Salmonidlerden Güç Yumurtaları toplamasını gerektiren Salmon Run modu Splatoon 3‘te geri dönüyor. Splatoon 3’te Salmon run herhangi bir zamanda oynanabilir.Oyuncular, yeni Slammin ‘Lid ve Big Shot da dahil olmak üzere Boss Salmonids adlı vahşi yaratıklarla karşılaşacaklar. Bazen, dev bir Kral Salmonid olan Cohozuna bile ortaya çıkabilir. Ayrıca Salmonidlerin Inklings ve Octolings’in yaşadığı şehri istila ettiği Big Run da birkaç ayda bir ortaya çıkacak
 • Mammalians’ların dönüşü: Silahlarını asmak için oldukça ideal olan bu yeni hikaye modunda Alterna’nın, Fuzzy Ooze’un sırlarını ve titular temasıyla nasıl bağlantılı olduğunu keşfetmek için bir maceraya çıkın. Yeni Squidbeak Splatoon’un en son üyesi olan Ajan 3 olarak, oyuncular bir nedenden dolayı üyeleri saçlarla kaplı Octarian Army ile savaşacaklar. Oyuncular, Smallfry arkadaşlarıyla birlikte, her biri çetrefillerle dolu birçok aşamayı keşfedebilir.
 • Lobi özellikleri: Splatsville lobisi oldukça fazla özelliğe sahip. Çevrimiçi arkadaşlar 3B hologramlar olarak görünür. Savaşta müttefik olarak veya rakip olarak katılmak oldukça kolay. Takım oluşturarak ve oynayarak, oyuncular herhangi bir anda arkadaşlarının neler yaptığını görebilirler. Lobide ayrıca, başka bir oyuncunun bakış açısındaM son savaşları bütünüyle yeniden izletebilen bir Hafıza Oynatıcı bulunur.
 • Katalogla özelleştirme: Savaşlar başladığında, Splashtags görünür. Bunlar bir başlık, arka plan ve rozet ile özelleştirilebilir. Ek olarak, bir karakterin bir savaşı kazandığında sergilediği ifade özelleştirilebilir. Bunların tümü ve daha fazlası, Splatsville’in ucundaki genel mağaza olan Hotlantis’te mevcut olacak oyun içi katalog aracılığıyla elde edilebilecek. Oyuncular, savaşlardan kazandıkları puanları, sezonluk teçhizat ve yetenek parçaları gibi çeşitli öğelerle takas edebilirler. Kataloğun ilk lansmanından sonra, güncellemeler iki yıl*3 boyunca her üç ayda bir yayınlanacak.
 • Tableturf Savaşı: Splatsville’in boş arazisindeki Tableturf Battle Dojo, Turf War’ın 1’e 1 rekabetçi kart savaşı olan Tableturf Battle’ın evidir. Oyuncular farklı kartlarla farklı şekiller çizebilir, gücü doldurabilir ve ardından özel bir geri dönüş saldırısı ile hepsini bir kerede serbest bırakabilir. Toplamak için 150’den fazla kart mevcut.
 • SplatNet 3: SplatNet 3*5 Nintendo Switch Online uygulamasındaki Splatoon 3 için akıllı bir cihazla kullanılabilen çevrimiçi bir hizmettir.Savaş kayıtlarını kontrol etme, SplatNet Gear Shop’tan özel oyun içi teçhizat sipariş etme ve çok daha fazlasını içerir.Yeni bir özellik Crusty Sean’s Wandercrust;Savaşlar sırasında kazanılan Mürekkep Puanlarını kullanarak Crusty Sean’ın yolculuğunu desteklenebilir. SplatNet 3 lansmanla birlikte geliyor. 
 • Yeni amiibo: Octoling Boy, Squid Girl ve Smallfry için ayrı amiibo figürleri de dahil olmak üzere yeni Splatoon 3 amiibo figürleri (ayrı satılır) bu kış geliyor. Amiibo’yu oyun içinde taramak, oyuncuların kıyafetlerini kolayca değiştirebilmeleri için favori dişli kombinasyonlarını Fresh Fits olarak kaydetmelerine olanak tanır. Ek olarak, amiibo özel donanıma sahiptir ve onlarla birlikte oyun içi fotoğraflar çekmek mümkündür 
 • Lansman sonrası güncellemeler: Oyun çıktıktan sonra, iki yıl boyunca her üç ayda bir ücretsiz sezon kataloğu dağıtılacak. Her oyun içi katalogla aynı zamanlarda yeni silahlar da eklenecek. Ayrıca, X Savaşı ve Lig Savaşı, gelecekteki bir güncelleme ile birlikte gelecek. Anarchy Savaşında son derece yüksek bir rütbeye ulaştıktan sonra X Savaşının kilidi açılacak. Lig Savaşı’nda oyuncular, Anarşi Savaşı sonuçlarına göre takımlar halinde iki saatte bir rekabet edebilirler. Bunun dışında gelecek için büyük ölçekli ücretli DLC de planlanıyor. Daha fazla detay daha sonraki bir tarihte paylaşılacaktır.
Görüntülenmeler:
7
İlgili etiketler:
·
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri