Kategoriler

Starfield: Bethesda’nın Yeni RPG’sinden Yeni Görüntüler

Starfield

Yaz başlangıcındaki oyun duyurularında sıklaşma geleneği bu sene de devam etti. Activision Blizzard’ı satın almasından önce bir önceki çok konuşulan hamlesi Bethesda’yı satın almak olan Microsoft son derece dolu bir sunum gerçekleştirdi. Geçtiğimiz sene 2022 kasımda çıkacağı duyurulan Starfield sunumun Bethesda kısmındaki en çok dikkat çeken duyurulardandı. 

Geçtiğimiz sene E3’te gösterilen çıkış tarihini duyurduğu videosunda oynanış elementlerinin bulunmaması dikkat çekmişti. Xbox sunumunda yayınlanan içerikte ise RPG sevdalılarının kafasındaki soru işaretlerinin çoğunu giderecek detaylar mevcut. Videoda oynanışa dair canlı ilk görüntünün yanında kullanıcı arayüzüne dair bilgi sahibi de oluyoruz.

Videoda silahlı çatışmayı hem birinci hem üçüncü şahıs açısından tecrübe ediyoruz Açıkçası yıllardır oyun geliştirme tecrübesine sahip olan Bethesda’nın 2022 yılında bu kadar bayık duran bir silah ve çatışma sistemi bulundurması oldukça utanç verici. Kısa bir aksiyon sekansının ardından videoda oyunda yer alacak hikayeye dair ilk kırıntılar önümüze sürüldü. İşin içine gizemli makinalar, kadim yadigarlar ve bolca teknolojik öğeler gireceği belli. Bu sebeple genel kurgu çokça bilim kurgu elementini barındıracak gibi. 

Daha sonrasında karakter yaratma ekranını gösteren oyun hakkında Todd Howard ek bir yorumda bulundu: 

“Bu zamana kadarki tasarladığımızen esnek karakter yaratım sekansı olacak”

Karakter yaratım ekranı Bethesda oyunları arasında şimdiye kadarki en kompleks ekran

Görünüşünüzü her açısıyla değiştirebileceğiniz karakterinize ayrıyetten bir arkaplan da seçeceğiz. Bu arkaplan maceramıza başlarken sahip olduğumuz 3 yetenek kullanımını sağlayacak. Bunların yanında klasik Fallout oyunlarından alışık olduğumuz “perk” sistemi de mevcut. “Traits” olarak adlandırılan özellikler bazı önemli faydalarının yanında can sıkıcı dezavantajlara da sahip olacak. 

Starfield

Karakterinizi tasarlamayı bitirip maceraya atıldıktan sonra kazanacağınız tecrübeler bir RPG’den bekleceği üzere seviye atlamanızı sağlayacak. Seviye atladıkça bizleri güçlendirmek için Skyrim’den aşina olduğumuz bir “yetenekler” sistemi bekliyor olacak. Sunum ayrıca bir takım keşif, atmosferik veya gezegenler arası uçuş sağlayacak bir gemiye sahip olacağımızı da belirtiyor.

Her ne kadar Bethesda son yıllarda yaptığı bazı hatalar ve sıkıntılı çıkışlarla (öhöm Fallout 76 öhhöö) gözden düşmüş olsa da Starfield oyuncuların gönlünde tekrardan taht kurmasına yetecek kadar iyi olacak mı hep birlikte göreceğiz.

Görüntülenmeler:
12
İlgili etiketler:
· · · · · ·
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri