Steam Atölye İçeriklerine Moderasyon Geldi! Steam Atölye İçeriklerine Moderasyon Geldi!
Valve, Steam Atölye içeriklerine moderasyon sürecini ekledi. Bundan sonra atölyeye içerik yüklemek isteyenler onay sürecinden geçmek zorunda. Steam Atölye İçeriklerine Moderasyon Geldi!

Valve, Steam Atölye içeriklerine moderasyon sürecini ekledi. Bundan sonra bir oyunun atölye kısmına herhangi bir eşya veya mod yüklemek isteyen kullanıcılar kısa bir onay sürecinden geçmek zorunda.

Yapılan duyuruya göre onay süreci iki adımdan oluşuyor: “Atölye’ye ilk defa bir öğe gönderiyorsanız bunu e-posta aracılığıyla doğrulamanız gerekmektedir. Gönderiminizi doğruladıktan sonra öğenizin herkese görünür hâle gelebilmesi için Valve moderasyon ekibinin buna onay vermesi gereklidir. Bu iki adım, Steam Atölye’sinde meydana gelen dolandırıcılıkların ve hesap hırsızlıklarının önüne geçmek için tasarlanmıştır.”

Açıklamada onay süreci şöyle özetlenmiş: “Yeni gönderilen ya da güncellenen öğeler bir moderasyon kuyruğuna eklenir. Bu süreç boyunca içeriğinizi görüntüleyebilir ya da düzenleyebilirsiniz fakat öğe onaylanana dek diğer oyuncular bu içeriği kullanamaz. Öğe kuyrukta onaylanmayı bekliyor olsa dahi mevcut aboneler bu süreçten etkilenmeyecek ve ilgili içeriğe tam erişimleri olacak. Onaylama süreci birkaç saatten az bir süre içerisinde tamamlanacaktır.”

Bu özellik Steam Atölye kullanıcılarının bir süredir talep ettiği bir şeydi, zira sahte mod geliştiricileri ellerini kollarını sallayarak atölyeye içerik yükleyebiliyorlardı. Bu da zaman zaman istenmeyen şeylere sebep olabiliyordu. Steam de bu tür durumların önüne geçmeye çalışıyor gibi.

Valve Steam Labs ile Oyun Keşfetmeyi Kolaylaştırıyor!