Kategoriler

Strateji ve Toplum Simülasyon Oyunu Victoria 3, Ekimde Satışa Çıkıyor

Victoria 3

Paradox Interactive‘in, 1836’dan 1936 yılına dek yüzyılın devrim niteliğindeki değişimlerine yön verme fırsatı bulacağınız strateji ve toplum simülasyon oyunu Victoria 3‘ün çıkış tarihi ve temel özellikleri duyuruldu.

Yüzyıllık dramatik teknolojik ve sosyal çalkantılar boyunca dünyadaki her insanın ihtiyaç ve isteklerini sunmaya çabalayan, derin bir sosyo-ekonomik ve politik bir simülasyon olarak tanıtılan Victoria 3, 25 Ekim 2022 tarihinde satışa çıkacak.

Paradox Interactive tarafından geliştirilen oyunda; büyüyen nüfusunuzun karnının doyması gerekirken, kendileri aynı zamanda güçlerini arttırmak veya mevcut gücü korumak için siyasi taleplerde bulunacak. Vatandaşlarınızın isteklerini sağlamak amacıyla yasalar ve sosyal reformlar uygulayabilir veya vizyonunuzu takdir etmeme ihtimali olan bir ulusa daha parlak bir gelecek sunmaya çalışabilirsiniz.

Victoria 3’ün Temel Özellikleri

Sonsuz Kez Tekrar Oynanabilme: Viktorya Dönemi, Büyük Britanya ve Prusya gibi endüstriyel güç merkezlerinden Rusya ve Qing Çin gibi kalabalık topluluklara veya Japonya veya sömürge Kanada gibi güçlere kadar düzinelerce ulustan herhangi biriyle tarihi yeniden yazın.

Derin Toplumsal Simülasyon: İster çiftçi, ister tezgahtar, ister kapitalist ya da zanaatkar olsun, ulusunuzun her sakini simülasyonda yer alır. Her birinin kişisel inançları, siyasi tercihleri ve en önemlisi sürdürmesi gereken bir yaşam standardı vardır.

İddialı Ekonomik Oynanış: Yeni endüstriler ve kurumlar geliştirerek ekonominizi güçlendirin, dünyanın birçok pazarına mal fazlası ihracatı yapın ve nüfusunuzun yaşamını uygun hale getirmek için ihtiyaç duyduğu şeyleri ithal edin.

Diplomatik Korku Politikası: Savaşta kazanabileceğiniz her şey, müzakere masasında da elde edilebilir. Daha zayıf veya rakibiniz olan uluslara taleplerde bulunurken, müttefikleri desteğe çağıran diplomatik oyunlar yapın.

Siyasi Gelişim: Ülkenizdeki çeşitli siyasi grupları yasalar ve reformlar aracılığıyla yönetin. Mevcut makamları kızdırmak anlamına bile gelse, vatandaşlarınızın yaşamını iyi hale getirebilir misiniz?

Yaşayan Bir Dünya: Yeni inşa edilen demiryolları, birçoğu onlarca yıl önce sadece birer küçük köy olan fakat artık gelişmiş şehirlerin arasından geçerken, haritadaki değişimi gözlerinizin önünde izleyin.

Paradox, Victoria 3‘ün oyun satış noktalarında 49,99$/41,99£/49,99€ önerilen perakende fiyatıyla satışa sunulacağını da bildirdi.