Tom Clancy’s Rainbow Six Siege Yeni Nesil Konsollarda Tom Clancy’s Rainbow Six Siege Yeni Nesil Konsollarda
(Haber Bülteni) Ubisoft, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege’in PlayStation 5 ve Xbox Series X’te artık 4K ve 120 FPS’ye kadar işleme ölçekleme (render scale)... Tom Clancy’s Rainbow Six Siege Yeni Nesil Konsollarda

(Haber Bülteni)

Ubisoft, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege’in PlayStation 5 ve Xbox Series X’te artık 4K ve 120 FPS’ye kadar işleme ölçekleme (render scale) ile şimdiki nesil sürümle aynı fiyata sunulduğunu duyurdu. Tüm oyun sahipleri, oyunun yeni nesil sürümünü aynı cihaz ailesinde hiçbir ek ücret ödemeden edinebilecek.

Ayrıca Tom Clancy’s Rainbow Six Siege’in 5. yılının son sezonu olan Neon Dawn Operasyonu şimdi; PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X | S, Xbox One konsol ailesi ve Windows PC’de olacak. Bu yeni sezon, yepyeni bir operatör olan Aruni, Gökdelen haritasının yenilemesi ve yeni erişilebilirlik ayarları gibi özelliklerle geliyor.

Year 5 Pass sahipleri Aruni ile anında oynayabilirken, diğer oyuncular 8 Aralık’tan itibaren Nam veya R6 Kredisi ile Aruni’yi açabilirler. Gökdelen haritasının yenilenmesi de dahil olmak üzere yeni sezonluk içerikler tüm oyunculara ücretsiz olarak sunuluyor. 5. Yıl 4. Sezon, şimdiden 22 Şubat’a kadar sürecek olan Battle Pass’i de oyuna getiriyor.

Yeni Hedefler

Surya Geçidi adlı orijinal bir cihazla donatılmış olan Aruni, lazer geçitlerini; duvarlara, kapaklara, kapılara ve pencerelere yerleştirebilir. Bu geçitler, saldıranlara ve araçlarına zarar verir ancak savunanların geçişine izin vermek için kapanır. Geçit, tüm dronlara, mermilere ve operatörlere hasar veren bir engel olarak tasarlanmış. Aruni, birincil silah olarak P10 RONI veya MK 14 EBR ve ikincil silah olarak PRB 92 taşır.

Bu yeni operatöre ek olarak, oyuncular şimdi 3 hedef ile yeniden ele alınmış Gökdelen haritasını da keşfedebilecekler. Önce, balkonların sayısını düşürerek ve onları yeniden konumlandırarak daha önce dışarıdan oluşturabilecek çapraz ateşi azaltıp saldıranları içeri yönlendirmek hedeflenmiş. İkinci kattaki binanın iki tarafı arasına yepyeni bir rotasyon güzergâhı da eklenmiş. Son olarak, daha rekabetçi bir hale getirmek için bomba alanlarının hepsi dengelenmiş.

Neon Dawn Operasyonu aynı zamanda, belirli sezonların farklı bir hayır kurumuna adanmış sınırlı süreli bir pakete sahip olduğu Altıncı Muhafız (Sixth Guardian) programının çıkışına da dikkat çekiyor. Rainbow Six Siege oyuncuları, Doc için üniforma, silah kaplaması, uğurluk ve başlık içeren bir paket satın alabilirler. Satılan paket başına minimum 5€ olmak üzere net gelirin yüzde yüzü The AbleGamers Charity hayır kurumuna bağışlanacak. AbleGamers, oyunculara oyun deneyiminden keyif almaları için ihtiyaç duydukları araçları sağlayarak ve video oyun endüstrisine dahil olmayı teşvik ederek engelli oyuncuları desteklemeyi amaçlayan, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.