Valve Steam Labs ile Oyun Keşfetmeyi Kolaylaştırıyor! Valve Steam Labs ile Oyun Keşfetmeyi Kolaylaştırıyor!
Valve, yeni Steam Labs sistemiyle oyuncuların kendilerine uygun yeni oyunlar keşfetmelerini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Valve Steam Labs ile Oyun Keşfetmeyi Kolaylaştırıyor!

Valve, Steam platformuna yeni eklediği Steam Labs sistemiyle oyuncuların kendilerine uygun yeni oyunlar keşfetmelerini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Steam Labs’in Mikro Fragmanlar, İnteraktif Tavsiye Sistemi ve Otomatik Gösteri isimli üç aktif deneyi var şu anda.

Mikro Fragmanlar

Tüm oyunlar için 6 saniyelik kısa fragmanlar sunan bu sistemle izleyenlerin Steam’deki oyunlar hakkında hızla bilgi edinmesi amaçlanıyor.

İnteraktif Tavsiye Sistemi

İnteraktif Tavsiye Sistemi, Steam kütüphanenizde yer alan her oyunu ne kadar oynadığınıza bakıyor ve makine öğrenimini kullanarak size sevebileceğiniz oyunlar tavsiye ediyor. Sonuçlarınızı derinlemesine filtreleme imkanı da tanıyor yeni sistem.

Otomatik Gösteri

Yaklaşık 30 dakikalık bölümlerden oluşacak olan Otomatik Gösteri de yine çok kullanışlı bir özellik gibi görünüyor. Her gün sayısız yeni oyunun eklendiği Steam platformunu takip etmeyi bir nebze de olsa kolaylaştırmayı planlayan Valve, Otomatik Gösteri videolarıyla oyunculara düzenli olarak yeni oyunları göstermeyi amaçlıyor.

İlk gösteriyi buradan izleyebilirsiniz.

İçinde sayısız oyun bulunan Steam’de kendimize uygun oyun bulmanın her geçen gün zorlaştığını düşünürsek Steam Labs çok mantıklı bir adım gibi görünüyor.

VLOG | STEAM YAZ İNDİRİMLERİ FISLADI!