Yeni Yerli Oyun Curse of Anabelle 2020’de Geliyor! Yeni Yerli Oyun Curse of Anabelle 2020’de Geliyor!
İstanbul merkezli Rocwise, bulmaca ve korku temalı yeni oyunu Curse of Anabelle ile oyunseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yeni Yerli Oyun Curse of Anabelle 2020’de Geliyor!

İstanbul merkezli Rocwise Entertainment, bulmaca ve korku temalı yeni oyunu Curse of Anabelle ile oyunseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Geliştirme süreci 2 yıldır devam eden oyun, 2020 yılının ilk çeyreğinde oyuncularla buluşacak.

Curse of Anabelle, gizem ve korku öğelerine sahip macera bulmaca oyunu olarak gerçek dünyada yer alan mit ve efsanelerden esinlenilerek oluşturulmuş. Kickstarter üzerinde 29 Eylül’de görücüye çıkan oyun, fon hedefinin yüzde 60’ını kısa bir sürede topladı.

Oyuna destek verenler oyunun dijital kopyasının yanı sıra konsept çizimlerin yer aldığı sanat kitabına, tişört, mousepad ve kupa gibi ürünlere, oyunun içeriğinde de yer alan bazı objelerin ve kitapların el yapımı replikalarına sahip olabiliyorlar.

Curse of Anabelle

Anabelle, 9 yaşındayken Amerika Birleşik Devletleri’nin Boulder kasabasında bulunan Ramsey Malikânesinde esrarengiz bir şekilde hayatını kaybeder. Bu olayı takip eden günlerde ise Anabelle’in ablası Emily, kardeşi ile rüyalarında iletişim kurmaya başlar. Emily, gün geçtikçe bu rüyalarının şiddetinin artması ile küçük kardeşinin ruhunun arafta sıkıştığına ve yardıma ihtiyacı olduğuna kanaat getirir.

Kardeşinin gizemli ölümü ile ilgili yaptığı araştırmalarda Ramsey Malikânesinin karanlık geçmişini keşfeden Emily, bu yaşadıklarını erkek arkadaşı Nathan’a anlatmaya karar verir. Nathan, ilk etapta Emily’nin anlattıklarına pek kulak asmamasına rağmen, bir süre ondan haber alamayınca durumunu kontrol etmeye karar verir. Emily’nin Ramsey Malikânesinin karanlık tarihi, okültizm ve mistik sanatlar üzerine araştırmalar yaptığını öğrenen Nathan, onun tehlikede olduğunu düşünür. Nathan, kendisini neyin içine soktuğunun farkında olmadan Emily’nin ayak izlerini takip etmeye karar verir.

Türk Oyun Şirketi MC Games’den Dünya Pazarına Yeni VR Oyunu!